Ši grupė buvo sukurta siekiant patraukti Rusijos vadovybę, taip pat jos sąjungininkus Baltarusijoje, Šiaurės Korėjoje ir Irane atsakomybėn už agresiją, kuria pažeidžiamas kitos šalies suverenitetas ir kuri nėra savigyna.
Leidinio šaltiniai teigė, kad sprendimas bus viešai paskelbtas kovo 17 d. elektroniniu laišku pagrindinės grupės organizacijos – Europos Sąjungos bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose agentūros, geriau žinomos kaip „Eurojustas“, – darbuotojams.
Jungtinės Valstijos buvo vienintelė ne Europos šalis, bendradarbiavusi su grupe, nusiuntusi į Hagą vyresnįjį Teisingumo departamento prokurorą, kuris dirbo su tyrėjais iš Ukrainos, Baltijos šalių ir Rumunijos.
Sprendimas pasitraukti iš tarptautinės grupės Rusijo vadovo Vladimiro Putino diriguotiems agresijos veiksmams tirti, prie kurios 2023 m. prisijungė Joe Bideno administracija, yra naujausias JAV vadovo Donaldo Trumpo administracijos nukrypimo nuo įsipareigojimo patraukti V.Putiną asmeniškai atsakomybėn už karo nusikaltimus Ukrainoje ženklas, atkreipė dėmesį „The New York Times“.
Pasak straipsnio, D.Trumpo administracija taip pat mažina karo nusikaltimų atskaitomybės grupės, kurią 2022 m. įsteigė tuometinis generalinis prokuroras Merrickas Garlandas, veiklos apimtis. Ji koordinavo Teisingumo departamento pastangas patraukti baudžiamojon atsakomybėn rusus, vykdžiusius žiaurumus Ukrainoje.
Pareigūnai kol kas oficialiai nekomentavo „The New York Times" informacijos.
Šeštadienį pranešta, kad JAV valstybės departamentas nutraukė Jeilio universiteto specialistų grupės (Jeilio humanitarinių tyrimų laboratorija), kuri rinko duomenis apie neteisėtą ukrainiečių vaikų deportaciją į Rusiją ir padėjo grąžinti šimtus vaikų, veiklos finansavimą.