„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 11 10

JAV nerimauja, kad Rusijos argumentai gali įtikinti neutralias šalis

Tiek JAV, tiek Europos pareigūnai teigia, kad rimtos taikos derybos tarp Ukrainos ir Rusijos artimiausiu metu yra mažai tikėtinos, nors pastaruoju metu Joe Bideno administracijai tenka atremti vis garsesnius kai kurių Kongreso narių klausimus apie neterminuotas JAV vyriausybės investicijas į karą.
Ukrainiečių kariai
Ukrainiečių kariai / „The New York Times“/Finbarr O'Reilly nuotr.

Tiek Rusijos, tiek Ukrainos pareigūnai pastarosiomis dienomis atskirai išsakė viešų komentarų apie galimas taikos derybas, praėjus daugiau nei šešiems mėnesiams po to, kai paskutinės žinomos tiesioginės jų derybos žlugo.

Tačiau JAV pareigūnai teigia netikintys, kad derybos prasidės greitai ir mano, jog abiem pusėms atrodo, kad tolesnė kova kaip tik sustiprins jų galimas derybines pozicijas.

Jie taip pat pripažįsta, jog sunku įsivaizduoti tokias susitarimo sąlygas, kurias Ukraina ir Rusija priimtų.

Ukrainos pareigūnai optimistiškai vertina savo perspektyvas kare po netikėtai sėkmingų operacijų šį rudenį. Jų ūpas vėl pakilo trečiadienį, kai Rusija įsakė savo pajėgoms trauktis iš Chersono miesto.

Pasak JAV ir Europos pareigūnų, galbūt svarbiau yra tai, kad Ukrainos gyventojus užgrūdino ir itin užrūstino žiauri Rusijos karinė kampanija, kurios metu įsibrovėlių pajėgos sunaikino civilius rajonus, žudė, prievartavo ir plėšikavo.

Net jei Ukrainos lyderiai būtų pasirengę daryti nuolaidas, kad kovos baigtųsi, jų žmonės nėra linkę su tuo susitaikyti, sako pareigūnai.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo nuotr./Ukrainos kariai fronte
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo nuotr./Ukrainos kariai fronte

JAV ekspertų teigimu, dėl pastarųjų Rusijos išpuolių prieš ypatingos svarbos infrastruktūrą derybos tapo mažiau tikėtinos, nes sumenkino visuomenės palaikymas kompromisams.

Ir nors Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas patyrė daugybę karinių nuostolių ir jam teko kai kur atsitraukti, ekspertai sako manantys, kad Jungtinės Valstijos ir Europa, išsigandusios sparčiai augančių energijos kainų, baiminasi branduolinio eskalavimo ir politinio nestabilumo, taigi gali prarasti valią toliau remti Ukrainą tiek, kiek rėmė iki šiol.

Net jei Ukrainos lyderiai būtų pasirengę daryti nuolaidas, kad kovos baigtųsi, jų žmonės nėra linkę su tuo susitaikyti

Po akivaizdaus Rusijos kariškių pažeminimo Chersone V.Putinas labiau linkęs ne siekti taikos, o padvigubinti savo pastangas spausti Ukrainą ir Vakarus.

Vakarų pareigūnai mano, kad šio rudens įvykiai, tokie kaip įtariamas Vokietijos geležinkelių sistemos sabotažas ir bepiločių orlaivių pastebėjimas virš Norvegijos jūrinių naftos platformų, gali pranašauti apie būsimus didesnius Rusijos trikdžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs