Žemieji Kongreso rūmai dokumentui pritarė dauguma balsų: už referendumą balsavo 223 Atstovų rūmų nariai, o prieš – 169. Jeigu įstatymo projektui pritars ir JAV Senatas, 4 mln. Puerto Riko gyventojų galės per referendumą apsispręsti dėl savo šalies ateities.
Referendumas planuojamas iš dviejų etapų. Pirmajame ture rinkėjai balsuos už arba prieš dabartinio Puerto Riko politinio statuso pokyčius. Balsuoti galės ir JAV gyvenantys Puerto Riko gyventojai. Jeigu dauguma nuspręstų, kad statusą būtina peržiūrėti, bus skelbiamas antrasis referendumo turas. Dabar Puerto Rikas yra autonominė JAV administruojama teritorija.
Per antrąjį balsavimo turą gyventojams bus pasiūlyta pasirinkti vieną iš keturių galimų variantų: autonomija JAV sudėtyje, valstija JAV sudėtyje, suvereni asocijuota valstybė sąjungoje su JAV arba nepriklausoma valstybė. Jeigu dauguma išreikštų norą, kad Puerto Rikas taptų 51-ąja JAV valstija, šiam sprendimui dar turėtų pritarti JAV Kongresas.
Puerto Rikas JAV teritorija yra nuo 1898 metų. Iki 1947-ųjų salynas faktiškai buvo JAV kolonija, kurios administracijos atstovus skyrė JAV prezidentas. Nuo 1952-ųjų Puerto Rikas oficialiai vadinamas „laisva asocijuota valstybe“, tačiau daugelį valdymo klausymų ir toliau sprendžia JAV valdžia.
Prieš referendumą dėl Puerto Riko ateities Atstovų rūmuose labiausiai priešinosi respublikonai. Jų netenkina perspektyva, kad archipelagas gali būti įtrauktas į JAV sudėtį valstijos statusu, nes Puerto Rike greta anglų kalbos kaip valstybinė kalba vartojama ir ispanų. Be to, tapęs valstija Puerto Rikas Atstovų rūmuose gautų 6 vietas, kurios, greičiausiai, būtų atimtos iš kitų JAV regionų.