JAV paskelbė naujų sankcijų Šiaurės Korėjai po naujos balistinės raketos išbandymo

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paskelbė naujų sankcijų Rusijos ir Šiaurės Korėjos subjektams po Pchenjane įvykdyto naujausio tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) bandymo. Į sankcijų sąrašą įtraukti asmenys ir organizacijos yra kaltinami „perdavę slaptus produktus Šiaurės Korėjos raketų programai“, skelbiama JAV Valstybės departamento pranešime.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Šios priemonės – dalis mūsų nuolatinių pastangų sutrukdyti KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinei Respublikai) plėtoti savo raketų programą. Jos išryškina neigiamą Rusijos, kaip susirūpinimą keliančių programų platintojos, vaidmenį pasaulinėje arenoje“, – sakoma pareiškime, naudojant oficialų Šiaurės Korėjos akronimą.

Naująsias sankcijas netrukus pašiepė Maskvos ambasadorius Vašingtone Anatolijus Antonovas, sakydamas, jog „serijinės sankcijos nepasieks savo tikslų“.

Ketvirtadienį įvykdytas bandymas buvo pirmas Pchenjano galingiausios raketos išbandymas visu nuotoliu nuo 2017 m. Manoma, kad raketa pakilo aukščiau ir skriejo toliau nei kitos tarpžemyninės balistinės raketos, anksčiau išbandytos branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos.

Kim Jong Unas asmeniškai prižiūrėjo „naujo tipo“ ICBM raketos bandymą, siekiant sustiprinti šalies branduolinio atgrasymo priemones prieš JAV „imperialistus“, anksti penktadienį pranešė Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida.

Atsakydamas, JAV Valstybės departamentas paskelbė sankcijas Rusijos bendrovėms „Ardis Group“, „PFK Profpodshipnik“ ir Rusijos piliečiui Igoriui Mičiurinui.

Į juodąjį sąrašą taip pat įtrauktas Šiaurės Korėjos pilietis Ri Sung Cholas ir Šiaurės Korėjos 2-osios gamtos mokslų akademijos užsienio reikalų biuras (Second Academy of Natural Science Foreign Affairs Bureau).

Konkretūs kaltinimai šiems subjektams pareiškime neviešinami.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas vėlų ketvirtadienio vakarą telefonu kalbėjosi su Pietų Korėjos užsienio reikalų ministru Chung Eui-yongu ir patvirtino Vašingtono paramą Seului.

Abiejų šalių diplomatijos vadovai pakartojo, kad šios raketos paleidimas pažeidė daugybę JT Saugumo Tarybos rezoliucijų ir „parodo, kokią grėsmę KLDR neteisėti masinio naikinimo ginklai ir balistinių raketų programos kelia KLDR kaimynėms ir platesnei tarptautinei bendruomenei“, sakoma Valstybės departamento atstovo Nedo Price'o pranešime.

Savo ruožtu Rusijos ambasada apkaltino Jungtines Valstijas siekimu nubausti pareigūnus Maskvoje, nes jie laikosi požiūrio, kuris „neatitinka Vašingtono pažiūrų“.

„Suprantama, kad kitas antirusiškų sankcijų „paketas“ yra nukreiptas į ekonomiką ir mūsų šalies vidaus politikos sumenkinimą“, – ambasados paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė A.Antonovas.

Praėjusią savaitę JAV Iždo departamentas paskelbė sankcijas dviem Rusijos fiziniams asmenims ir trims įmonėms dėl jų paramos Šiaurės Korėjos ginklavimosi programai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai