Turtingiausias Sakartvelo žmogus B.Ivanišvilis neužima jokio oficialaus posto vyriausybėje, bet yra laikomas tikruoju sprendimų priėmėju.
„Griežtai smerkiame „Sakartvelo svajonės“ veiksmus, kuriems vadovauja B.Ivanišvilis, įskaitant nuolatines ir žiaurias represijas prieš Sakartvelo piliečius, protestuotojus, žiniasklaidos atstovus, žmogaus teisių aktyvistus ir opozicijos veikėjus“, – pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas, turėjęs omenyje šalies valdančiąją partiją.
A.Blinkenas pareiškime pridūrė, kad B.Ivanišvilis ir „Sakartvelo svajonė“ „sugriovė demokratines institucijas, sudarė sąlygas žmogaus teisių pažeidimams ir suvaržė pagrindinių laisvių įgyvendinimą Sakartvele“.
Jis taip pat pažymėjo, kad jie „nukreipė Sakartvelą nuo euroatlantinės ateities kurso“, palikdami šalį pažeidžiamą Rusijos įtakos.
Lapkričio 28-ąją ministrui pirmininkui Irakliui Kobachidzei paskelbus, kad Tbilisis iki 2028-ųjų nesieks pradėti derybų dėl narystės ES, prasidėjo kasdieniai masiniai protestai, kurie tebesitęsia iki šiol.
„Absoliuti valdžia“
Gimęs skurde Čorvilos kaime Vakarų Sakartvele, B.Ivanišvilis praturtėjo Rusijoje praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje, kai privatizavus sovietų valstybinį turtą susikrovė didžiulius turtus.
Įkūręs savo partiją, 2012-aisiais jis tapo Sakartvelo ministru pirmininku ir, prieš oficialiai pasitraukdamas iš politikos, dirbo šiame poste kiek daugiau nei metus.
2023 metais jis grįžo ir tapo „Sakartvelo svajonės“ garbės pirmininku, skiriančiu ministrus pirmininkus iš savo ištikimų parankinių.
Iš pradžių vykdžiusi liberalią provakarietišką darbotvarkę, per pastaruosius dvejus metus jo partija sustiprino savo antivakarietiškas ir antiliberalias pozicijas.
Jam de facto valdant, „Sakartvelo svajonė“ „sugebėjo palaipsniui užimti visas šalies valdžios šakas ir nepriklausomas institucijas“, gegužę pareiškė teisių gynimo organizacijos „Transparency International“ Sakartvelo skyrius.
„Šis susitarimas leidžia B.Ivanišviliui turėti beveik absoliučią valdžią be jokios oficialios atskaitomybės“, – pridūrė organizacija.
Jis išlaiko kontrolę, pavesdamas savo artimus bendražygius, pavyzdžiui, asmens sargybinius, buvusius savo įmonių vadovus, asmeninius padėjėjus ir šeimos gydytojus, vadovauti valstybės institucijoms, „o svarbiausia – teisėsaugos ir saugumo tarnyboms“, teigė organizacija.