Ryžtingiausi Vašingtono veiksmai nuo to laiko, kai Kinija primetė Honkongui griežtą saugumo įstatymą, reiškia, kad C.Lam ir kitiems Azijos finansų centro lyderiams bus įšaldytas visas turimas turtas Jungtinėse Valstijose.
Be to, už bet kokių JAV subjektų finansines operacijas su šiais asmenimis grės baudžiamoji atsakomybė.
„Jungtinės Valstijos palaiko Honkongo žmones, todėl naudosime savo įrankius ir valdžią, kad nubaustume tuos, kas pakerta jų autonomiją“, – pareiškime pažymėjo iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.
Tuo metu amerikiečių valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, jog Vašingtonas imasi veiksmų, nes Pekinas neištesėjo savo pažado gerbti autonomiją, suteiktą buvusiai Didžiosios Britanijos kolonijai grąžinant ją Kinijai 1997 metais.
„Šiandienos veiksmai siunčia aiškią žinią, kad Honkongo valdžios veiksmai yra nepriimtini ir prieštarauja KLR įsipareigojimams dėl „vienos šalies, dviejų sistemų“ principo, taip pat Kinijos ir Didžiosios Britanijos bendrai deklaracijai, JT įregistruotam susitarimui“, – tvirtino M.Pompeo.
Amerikiečių Iždo departamentas pažymėjo, jog C.Lam, būdama Ypatingojo Administracinio Kinijos Regiono Honkongo vadovė, „yra tiesiogiai atsakinga už Pekino laisvės ir demokratinių procesų slopinimo politikos įgyvendinimą“.
Tarp kitų sankcijų sulaukusių pareigūnų yra Honkongo policijos pajėgų komisaras Chrisas Tangas ir Pekino ryšių biuro Honkonge direktorius Luo Huiningas.