„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JAV pasmerkė Mianmaro teismo sprendimą įkalinti amerikietį žurnalistą

Jungtinės Valstijos penktadienį pasmerkė Mianmaro karinio režimo teismo sprendimą skirti vienam amerikiečių žurnalistui 11 metų įkalinimo bausmę ir pareikalavo jį paleisti.
Mianmaro vėliava
Mianmaro vėliava / 123RF.com nuotr.

„Griežtai smerkiame režimo nuosprendį Danny Fensteriui. Šiandienos nutartis yra neteisingas nekalto žmogaus pripažinimas kaltu“, sakė vienas JAV Valstybės departamento atstovas.

„Atidžiai stebime Danny padėtį ir toliau sieksime, kad jis būtų nedelsiant paleistas, – pridūrė atstovas. – Žurnalistika – ne nusikaltimas. Laisva ir nepriklausoma žiniasklaida yra nepamainoma kuriant klestinčias, atsparias ir laisvas visuomenes.“

D.Fensteris, apie metus dirbęs vietos leidiniui „Frontier Myanmar“, buvo suimtas gegužę, kai mėgino išvykti iš Mianmaro aplankyti savo šeimos.

Anksčiau penktadienį „Frontier Myanmar“ pranešė, kad D.Fensteriui skirta 11 metų įkalinimo, pripažinus jį kaltu dėl neteisėtų susirinkimų organizavimo, kurstymo maištauti ir vizų taisyklių pažeidimo.

Žurnalistui taip pat yra pareikšti kaltinimai terorizmu ir maištu. Jei bus pripažintas kaltu dėl jų, vyrui gresia įkalinimas iki gyvos galvos.

D.Fensterio teismas už uždarų durų vyko Jangono Inseino kalėjime.

Analitinio centro „Crisis Group Myanmar“ vyresnysis patarėjas Richardas Horsey pavadino šį nuosprendį „piktinančiu“.

„Jis siunčia žinią ne tik tarptautiniams žurnalistams,.. bet ir Mianmaro žurnalistams, kad faktiškai pranešus apie situaciją jiems gali grėsti daug metų kalėjimo“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Pietryčių Azijos šalį chaosas krečia nuo to laiko, kai kariškiai nušalino išrinktąją vyriausybę. Chunta mėgina nuslopinti plačiai išplitusius demokratijos šalininkų protestus ir disidentinę veiklą.

Kariuomenė griežtina informacijos srauto kontrolę, riboja interneto prieigą ir naikina vietos žiniasklaidos priemonių licencijas.

Praėjusį mėnesį per chuntos paskelbtą amnestiją budistų šventės proga buvo paleisti keli žurnalistai, kritikavę karinę vyriausybę.

Padėtį regione stebinčios organizacijos „Reporting ASEAN“ duomenimis, po pučo buvo sulaikyti per 100 žurnalistų, o 31 iš jų tebėra kalinamas.

Perversmu buvo nutrauktas neilgai trukęs šalies demokratijos eksperimentas, o civilinei lyderei Aung San Suu Kyi pareikšta virtinė kaltinimų, dėl kurių teismas gali pasiųsti ją už grotų keliems dešimtmečiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs