„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JAV patvirtino 2,2 mlrd. dolerių vertės tankų pardavimą Bahreinui

Jungtinės Valstijos antradienį patvirtino 2,2 mlrd. dolerių (2,03 mlrd. eurų) vertės pažangių tankų pardavimą Bahreinui – sąjungininkui iš Persijos įlankos, kuriam kadaise buvo taikomas ginklų embargas dėl susidorojimo su šiitų disidentais.
WOJTEK RADWANSKI / AFP
WOJTEK RADWANSKI / AFP

Valstybės departamentas pranešė Kongresui, kad yra pasirengęs parduoti 50 tankų „M1A2 Abrams“, paprastai naudojamų sausumos kariniams veiksmams, šiai mažai saloje įsikūrusiai valstybei, kurios santykiai su netoliese esančiu Iranu yra įtempti.

„Siūlomas pardavimas pagerins Bahreino gebėjimą atremti dabartines ir būsimas grėsmes, suteikiant patikimas pajėgas, galinčias atgrasyti priešininkus ir suteikti galimybę dalyvauti regioninėse operacijose kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir kitomis JAV valstybėmis partnerėmis“, – sakoma Valstybės departamento pareiškime.

Kongresas vis dar gali užblokuoti pardavimą, nors dauguma karinių sandorių įprastai priimami.

Bahreine yra įsikūręs JAV karinių jūrų pajėgų 5-oji flotilė, o šalis priskiriama prie pagrindinių NATO nepriklausančių sąjungininkių, todėl su Jungtinėmis Valstijomis turi privilegijuotą bendradarbiavimą gynybos srityje.

Bahreinas yra išskirtinis tarp arabų šalių, nes jis prisijungė prie JAV ir Jungtinės Karalystės vadovaujamos koalicijos, kuri kovoja su Irano palaikomais Jemeno husių sukilėliais dėl išpuolių prieš laivybą, vykdomų solidarizuojantis su palestiniečiais Izraelio ir islamistų grupuotės „Hamas“ konflikte.

Tankai „Abrams“ yra JAV kariuomenės ramstis.

Praėjusiais metais JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pritarė, kad tankai „Abrams“ būtų skirti Ukrainai kovoti su Rusijos kariais, nors iš pradžių nerimavo dėl laiko, reikalingo šių transporto priemonių gamybai ir Ukrainos pajėgų apmokymui.

Valstybės departamentas pranešė, kad apie 30 JAV rangovų ir vienas vyriausybės pareigūnas bus išsiųsti į Bahreiną iki penkerių metų vadovauti mokymams.

Bahreinas sulaukė kritikos 2011 metais, kai, remiamas Saudo Arabijos sunitų karalystės, numalšino šiitų bendruomenės sukilimą, kuriame buvo reikalaujama konstitucinės monarchijos ir renkamo ministro pirmininko.

Tuometinis JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) tada ketveriems metams įvedė ginklų embargą. Buvęs prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), kuris pasveikino Bahreiną pripažinus Izraelį, grąžino palankią JAV poziciją šalies atžvilgiu.

Praėjusiais metais J. Bideno administracija pasirašė naują susitarimą su Bahreinu dėl gynybos ir ekonominių ryšių stiprinimo, įskaitant aktyvesnį dalijimąsi žvalgybos informacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“