Testą sukūrė Kalifornijoje įsikūrusi molekulinės diagnostikos įmonė „Cepheid“, šeštadienį iš FDA buvo gautas leidimas šiuos testus naudoti visų pirma ligoninėse ir skubios pagalbos skyriuose. Bendrovė planuoja jau kitą savaitę testus pradėti gabenti į medicinos įstaigas.
JAV maisto ir vaistų administracija atskiru pareiškimu taip pat patvirtino informaciją apie greitųjų testų sukūrimą ir nurodė, kad testais bus galima naudotis jau nuo kovo 30 dienos.
Tai itin paspartintų koronaviruso infekcijos aptikimą JAV. Šalyje šiuo metu ėminiai yra siunčiami į centralizuotą laboratoriją, o rezultatų laukiama dieną ar daugiau.
„Naujasis tyrimas mums leis pereiti į naują koronaviruso aptikimo fazę, testai bus prieinamesni amerikiečiams, kuriems jų labiausiai reikia“, – sakė JAV sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų sekretorius Alexas Azaras.
JAV nė iš tolo nepatenkina tyrimų nuo koronaviruso poreikio, rašo „Reuters“. Daugelis medicinos ekspertų perspėja, kad chaotiškas ir ilgai trunkantis testavimas gali kainuoti gyvybes, ypač medikų ir medicinos seselių.
Penktadienį JAV Nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto vadovo Anthony Fauci buvo paklausta, ar Valstijos šiuo metu gali patenkinti testų poreikį.
„To dar nepasiekėmė“, – atsakė jis.
Greitasis COVID-19 sukeliančio viruso diagnostinis tyrimas buvo sukurtas veikti bet kurioje iš daugiau nei 23 tūkst. „Cepheid“ automatinių „GeneXpert“ sistemų visame pasaulyje, pranešė bendrovė.
Sistemos nereikalauja, kad vartotojai turėtų specialų apmokymą atlikti testus ir jos gali veikti visą parą, pareiškime teigė „Cepheid“ prezidentas Warrenas Kocmondas.
Kiek šie greitieji tyrimai kainuos, kol kas neskelbiama.