Antradienį bus renkami visi 435 Atstovų Rūmų nariai, taip pat 35 senatoriai – šiek tiek daugiau nei trečdalis Senato narių. Taip pat bus renkami dešimčių valstijų gubernatoriai ir tūkstančiai kitų apygardų ir valstijų pareigūnų.
Balsuoti iš anksto – arba asmeniškai, arba paštu – rinkėjams leidžiama daugumoje iš 50 JAV valstijų. Išankstinio balsavimo praktika plačiai paplito per 2020 metų prezidento rinkimus, vykusius tuo metu, kai šalyje siautė COVID-19 pandemija.
„US Elections Project“ – Floridos universiteto politologijos profesoriaus Michaelo P.McDonaldo tvarkomos svetainės – pirmadienio duomenimis, asmeniškai iš anksto balsavo daugiau kaip 18,5 mln. amerikiečių, o dar 22,3 mln. balsavo paštu, taigi iš viso iš anksto balsavo 40,8 mln. rinkėjų.
Per 2018 metais vykusius kadencijos vidurio rinkimus iki to pat laiko iš anksto balsavo 39,1 mln. amerikiečių.
Respublikonų įstatymų leidėjai keliose valstijose, kuriose jų ir demokratų kandidatų rezultatai gali būti apylygiai, pareiškė techninių prieštaravimų dėl išankstinio balsavimo.
Pavyzdžiui, Pensilvanijoje valstijos aukščiausiasis teismas nusprendė, kad paštu atiduoti balsai negali būti skaičiuojami, jeigu ant voko neužrašyta data. Toks sprendimas gali turėti įtakos tūkstančiams rinkimų balsalapių.
Viskonsine balsavusiųjų paštu balsalapiai gali būti išmesti, jeigu nurodytas ne visas liudininko, kuris pagal valstijos nuostatas turi stebėti, kaip užklijuojamas balsavimo vokas, adresas.
Buvęs respublikonų prezidentas Donaldas Trumpas praėjusią savaitę pareiškė, kad svarbioje Pensilvanijos valstijoje rinkėjams buvo paštu nusiųsti „nepatikrinti“ balsalapiai, tačiau valstijos rinkimų pareigūnai šiuos kaltinimus paneigė.
Po 2020 metų prezidento rinkimų, per kuriuos D.Trumpą nurungė demokratas Joe Bidenas, buvęs prezidentas taip pat buvo pažėręs melagingų pareiškimų apie sukčiavimą per rinkimus. Šiuos neteisingus kaltinimus kartojo nemažai jo Respublikonų partijos narių.