Kaip praneša JAV žiniasklaida, 16–18 žmonių žuvo per audrą, praeitą naktį atnešusią smarkų snygį į rytinius miestus ir privertusią nutraukti federalinių institucijų darbą Vašingtone.
Viena aukų yra 36 metų nėščia moteris, kurią vienoje automobilių stovėjimo aikštelėje Niujorke kliudė ir užmušė sniego valymo mašina. Jos kūdikį pavyko išgelbėti atlikus cezario pjūvį, tačiau jo būklė tebėra sunki.
Tuo tarpu Vašingtone sniege rastas negyvas vienas vietos psichiatrinės ligoninės pacientas, nurodė meras Vincentas Gray.
Vašingtone sniege rastas negyvas vienas vietos psichiatrinės ligoninės pacientas
JAV Nacionalinė orų tarnyba perspėjo, kad smarkus snygis tęsis šiaurės rytų regione, tačiau „pradės mažėti nuo pietų į šiaurę penktadienį paryčiais“.
Tūkstančiai keleivių įstrigo didžiuosiuose oro uostuose, tokiuose kaip Atlantos ir Niujorko, kurie buvo uždaryti. Dulleso tarptautinis oro uostas pranešė, kad jame prisnigo 35 centimetrus.
Apie 6 500 skrydžių buvo visiškai atšaukti, o dar per 3 800 – atidėti.
Beveik 800 tūkst. namų ir verslo įmonių liko be elektros 11-oje rytinių valstijų, iš jų 340 tūkst. – Šiaurės ir Pietų Karolinoje, ketvirtadienio popietę paskelbė Energetikos departamentas.
Vašingtone liovėsi kursavę autobusai, o komunalinėms tarnyboms sunkiai sekėsi valyti netgi didžiausias gatves.
Mokyklos buvo uždarytos, o sostinės gatvės buvo baugiai tuščios, kai federaliniai darbuotojai liko namuose arba darbavosi lauke, kasdami sniegą nuo šaligatvių ir įvažiavimų į kiemus.
Netgi Baltieji rūmai atšaukė kasdienę spaudos konferenciją, o slidininkai pasirodė netoliese esančiame Nacionaliniame mole – didžiulėje alėjoje Vašingtono centre.
Niujorke, kuriame ketvirtadienio rytą irgi smarkiai prisnigo, perspėjama dėl itin nepalankių orų iki penktadienio 6 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku. Numatoma, kad sniego danga mieste pastorės apie 30 centimetrų.
Meras Billas de Blasio perspėjo niujorkiečius, kad viešasis transportas išlieka geriausia susisiekimo priemonė ir kad šiukšlių išvežimas buvo laikinai sustabdytas.
PAVOJAI KELIUOSE
Tuo tarpu Virdžinijoje kaupėsi „lijundra su perkūnija“ – mišrius kritulius nešanti grėsminga audra, kuri slenka į šiaurę.
Transliuotojai varžėsi dėl to, kas kuo vaizdžiau nusakys stichijų siautėjimą, vadindami šią audrą „sniegamagedonu“, taip pat „istorine“ ir „pranokstančia vaizduotę“
Transliuotojai varžėsi dėl to, kas kuo vaizdžiau nusakys stichijų siautėjimą, vadindami šią audrą „sniegamagedonu“, taip pat „istorine“ ir „pranokstančia vaizduotę“.
„Ši audra yra pavojinga. Sąlygos keliuose sudėtingos“, – sakė Šiaurės Karolinos gubernatorius Patas McCrory, kurio valstijoje prezidentas Barackas Obama paskelbė federalinę nepaprastąją padėtį.
Konektikuto gubernatorius Dannelis Malloy paskelbė valstijos lygio nepaprastąją padėtį, prašydamas federalinės vyriausybės pagalbos kai kuriose teritorijose, kuriose pristigo druskos keliams barstyti.
Ši audra tėra viena iš kelių, smogusių JAV rytinei daliai šią žiemą, kuri tapo atšiauriausia tame regione per pastarąjį dešimtmetį.
Tačiau ekspertai prognozuoja, kad jos ilgalaikis poveikis ekonomikai bus nežymus – tikėtina, kad dėl jos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas pirmąjį šių metų ketvirtį bus apie 0,1 proc. mažesnis, sakė konsultacinės bendrovės „IHS Global Insight“ ekonomistas Dougas Handleris.
Nors audra lems trumpalaikį ekonominės veiklos sulėtėjimą, vartotojai daugiau lėšų išleis šildymui.
Pietiniame regione dėl apsnigtų kelių susisiekimas buvo kankinamai lėtas, o paprastai švelnaus klimato miestai Rolis ir Šarlotė virto apledėjusiomis ir apsnigtomis automobilių stovėjimo aikštelėmis.
B.Obama paskelbė nepaprastąją padėtį keliose vietose, nukreipdamas federalinius išteklius regionams, labiausiai paveiktiems žiemos audros.
Ketvirtadienio vakarą Dulleso oro uoste Vašingtone laikėsi tik kelių laipsnių teigiama temperatūra, o dėl smarkaus vėjo juntamoji temperatūra buvo keliais laipsniais mažesnė.
Federalinė krizių valdymo agentūra (FEMA) pranešė susisiekusi su gelbėjimo tarnybomis tankiai gyvenamose Merilando, Pensilvanijos ir Virdžinijos valstijose, kad įvertintų, ar joms reikia kokios nors pagalbos.
Daugelyje vietovių buvo parengtos laikinos prieglaudos bažnyčiose ir laisvalaikio centruose.
Taip pat buvo mobilizuoti kariškiai: į audros paveiktus regionus pasiųsta daugiau nei 2 300 armijos ir Nacionalinės gvardijos karių, sakoma Pentagono pranešime.