Genetiškai modifikuota lašiša gali sukelti revoliuciją JAV maisto pramonėje (video)

JAV vaistų ir maisto valdyba (FDA) pirmą kartą leido vartoti maistui genetiškai modifikuotą atlantinę lašišą, praneša AFP.
Naujoji lašiša auga dvigubai greičiau
Lašiša / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ji auga dvigubai greičiau nei įprasta, pranešama AFP straipsnyje.

Žuvį, pakrikštytą  AquAdvantage, išvedė kompanija „Aqua Bounty Technologies“ (Masačusetsas). Pirminis FDA tyrimas parodė, kad ją vartoti maistui yra lygiai taip pat saugu, kaip ir bet kurią kitą Atlanto lašišą. Mokslininkai nerado jokių biologinių ir cheminių skirtumų.

Be to, ekspertai vieningai sutarė, kad išvestinė lašiša vargiai galėtų pakenkti aplinkai. Nes ji silpnai dauginasi. Imtasi specialių saugumo priemonių, kad genetiškai modifikuota žuvis negalėtų pasprukti iš specialių saugyklų.

Kompanijos atstovų nuomone, naujosios technologijos gali labai smarkiai atgaivinti žuvies pramonę ir sumažinti ekologinius nuostolius, patiriamus gaudant lašišas.

Šio projekto priešininkais tapo saugios mitybos ir aplinkos apsaugos ekspertai. Jie teigia, kad genetiškai modifikuota žuvis gali sukelti tikrą ekologinę katastrofą, jei patektų į kitus vandens telkinius. Priešininkai taip pat teigia, kad dar anksti spręsti, ar genetiškai modifikuota lašiša yra saugi valgyti, nes atlikta per mažai tyrimų.

Nekomercinės organizacijos „Center for Food Safety“ eksperto Jaydee Hansono teigimu, naujosios žuvies AquAdvantage alergenų tyrimas buvo atliktas tik su šešiais bandiniais. Todėl, jo nuomone,  Aqua Bounty turėtų atlikti daugybę klinikinių bandymų, jei norima leisti šią žuvį vartoti maistui.

VIDEO: Genetically Modified Salmon Soon Available?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai