Per savo „Twitter“ kanalą „SubBrief“ paskelbtame vaizdo pranešime ekspertas sakė, kad iš palydovo padarytos vėliausios nuotraukos rodo, jog „Connecticut“, šiuo metu stovinčio JAV karinės bazės Guame uoste, priekinė dalis, kurioje yra 360 laipsnių kampu skenuojantis sonaras – povandeninio laivo „akys ir ausys“, yra „labai smarkiai apgadinta“.
„Dalies su sferiniu sonaru visiškai nebelikę“, – pažymėjo Aa.Amickas.
Jis taip pat nurodė gavęs patvirtinimą apie povandeninio laivo patirtus apgadinimus iš dviejų šaltinių bazėje, kurioje šiuo metu yra „USS Connecticut“.
JAV karinės jūrų pajėgos anksčiau pranešė, kad praėjus šešioms dienoms po spalio 2-ąją po vandeniu įvykusio susidūrimo „USS Connecticut“ atplaukė į Guamą. Ten buvo pasiųsta grupė kariuomenės specialistų, turėjusių įvertinti pažeidimus, nustatyti jų priežastį ir parengti reikalingų remonto darbų planą.
Pasak Aa.Amicko, galimybės remontuoti šio tipo laivą Guame yra ribotos, nes bazėje nėra tinkamo sausojo doko. Tuo metu bazes JAV žemyninėje dalyje laivas galėtų pasiekti tik per kelias savaites.
JAV kariškiai iki šiol oficialiai nepaskelbė jokios informacijos apie galimas susidūrimo priežastis ir padarytos žalos mastą.
Honkongo naujienų portalas „iNews“ anksčiau pranešė, kad „USS Connecticut“ veikiausiai susidūrė su nežinomu Kinijos povandeniniu objektu.
Kaip rašo „iNews“, amerikiečių povandeninis laivas toje Pietų Kinijos jūros vietoje tikriausiai vykdė žvalgybos misiją.
JAV karinis laivynas nurodė, kad per susidūrimą nukentėjo 11 iš 130 „USS Connnecticut“ įgulos narių, bet jų patirtos traumos pavojaus gyvybei nekelia.
Po susidūrimo laivas buvo priverstas išnirti ir plaukti į Guamą, bet jo atominė jėgainė, anot JAV kariškių, nebuvo pažeista.