52 metų J.Comey, kuris dirbo JAV generalinio prokuroro pavaduotoju ankstesnio prezidento George'o W.Busho administracijoje, labiausiai žinomas dėl to, kad susikirto su tuomečiais Baltųjų rūmų pareigūnais dėl Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) vykdomų šnipinėjimo programų teisėtumo.
„Jis buvo pasiruošęs atsisakyti darbo, kurį labai mėgo, užuot dalyvavęs tame, kas jam atrodė iš pagrindų klaidinga“, – sakė B.Obama, turėdamas omenyje J.Comey grasinimą atsistatydinti dėl to ginčo.
Tuo metu J.Comey ėjo JAV generalinio prokuroro pareigas, pavaduodamas Johną Ashcroftą, kuris buvo gydomas ligoninėje.
„Pažinoti Jimą Comey taip pat reiškia žinoti jo aršią nepriklausomybę ir didį principingumą ... Jis yra viena iš tų Vašingtono retenybių. Jam nerūpi politika“, – pridūrė prezidentas, pranešdamas apie savo pasirinktą kandidatą Baltuosiuose rūmuose.
Anksčiau prokuroru dirbusio J.Comey laukia nelengva užduotis – perimti FTB vairą iš R.Muellerio.
B.Obama prašė R.Muellerio dirbti dar dvejus metus, sukakus FTB statute numatytam dešimties metų jo darbo šioje agentūroje terminui, labai vertindamas jo gebėjimus.
„Būsite prisimenamas kaip vienas geriausių direktorių per FTB istoriją ir vienas viešųjų tarnautojų, kuriais labiausiai žavimasi mūsų laikais“, – B.Obama sakė R.Muelleriui per ceremoniją Baltųjų rūmų rožyne.
„Pažįstu tik labai nedaug žmonių viešajame gyvenime, kurie yra pademonstravę didesnį principingumą, nuoseklumą ir didesnį spaudimą negu Bobas Muelleris“, – pridūrė jis.
Visa R.Muellerio kadencija Federalinių tyrimų biure buvo paženklinta terorizmo grėsmės. Šios agentūros vadovo postą jis perėmė likus savaitei iki rugsėjo 11-osios atakų, paskatinusių iš esmės pertvarkyti Amerikos saugumo ir užsienio politiką.
Tuo tarpu jo įpėdinį J.Comey Baltieji rūmai anksčiau gyrė kaip „vieną labiausiai kvalifikuotų ir gerbiamų nacionalinio saugumo ir teisėsaugos profesionalų mūsų šalyje“.
„Daugiau nei du dešimtmečius būdamas prokuroru ir nacionalinio saugumo profesionalu, Jimas pademonstravo nesvyruojančią tvirtybę, sąžiningumą ir principingumą, gindamas tiek mūsų saugumą, tiek mūsų vertybes“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.
J.Comey paliko Teisingumo departamentą 2005 metais ir tapo svarbius JAV gynybos užsakymus vykdančios bendrovės „Lockheed Martin“ vyriausiuoju juristu ir vyriausiuoju viceprezidentu.
Jeigu J.Comey kandidatūrą patvirtins Senatas, šis respublikonas imsis vadovauti FTB tuo metu, kai Jungtines Valstijas krečia skandalas dėl NSA slapta vykdomų didžiulio masto kibernetinio šnipinėjimo programų, apie kurias buvo paviešinta anksčiau šį mėnesį, kai vienas vyriausybės kontraktininkas nutekino šią konfidencialią informaciją žiniasklaidai.
J.Comey yra dirbęs generaliniu konsultantu dideliame Konektikuto ribotos rizikos fonde „Bridgewater Associates“. Dirbdamas FTB jis taip pat turės grumtis su biudžeto problemomis dėl visuotinio išlaidų mažinimo.