„Nėra priežasties, dėl kurios Jungtinės Valstijos ir Iranas turėtų būti vienas nuo kito atskirti“, – nurodoma B.Obamo pareiškime iraniečiams Novrūzo, persų Naujųjų Metų, proga.
„Irano gyventojai negali pasinaudoti viena pagrindinių savo teisių – gauti informacijos, kurios jie nori“, – sakoma jame.
„Irano žmonėms ši šventė sutampa su užsitęsusiu įtampos tarp dviejų šalių metu, – sako B.Obama . – Tačiau kai žmonės susiburia šeimose, daro gerus darbus ir sveikina naują pradžią, mes prisimename ir mums bendrą žmoniškumą“.
B.Obama savo pareiškime kritikuoja Irano vyriausybę dėl žmogaus teisių suvaržymų, „elektroninės uždangos“ savo gyventojams.
„Irano vyriausybė slopina palydovų signalus, blokuodama televizijos ir radijo transliacijas“, – sako B.Obama.
„Ji cenzūruoja internetą ir kontroliuoja tai, ką gali matyti ir sakyti iraniečiai. Režimas seka kompiuterius ir mobiliuosius telefonus vienu tikslu – norėdamas apsaugoti savo valdžią. Pastarosiomis savaitėmis interneto suvaržymai pasidarė tokie griežti, kad iraniečiai negali laisvai bendrauti su savo mylimaisiais nei pačiame Irane, nei už jo sienų. Technologijos, kurios turėtų suteikti galių piliečiams, yra naudojamos prieš juos pačius“, – nurodoma kreipimęsi.
Pasak B.Obamos, „ant Irano užkrito elektroninė uždanga – barjeras, stabdantis laisvą informacijos ir idėjų tėkmę į šalį, bei atimantis iš likusios pasaulio dalies galimybę bendrauti su Irano žmonėmis, kurie turi tiek daug ko pasiūlyti“, – sako B.Obama.
„Noriu, kad Irano žmonės žinotų, jog Amerika siekia dialogo, norėdama išgirsti jūsų požiūrį ir suprasti jūsų siekius“, – pridūrė jis.
„Būtent dėl to mes įkūrėme virtualiąją ambasadą, kad jūs patys galėtumėte pamatyti, ką sako ir daro Jungtinės Valstijos. Mes naudojame farsi kalbą interneto svetainėse “Facebook„, “Twitter„ ir „Google Plus“.
Net Vašingtonui paskelbus sankcijas Irano vyriausybei, anot B.Obamos, jo administracija „ruošia naujas gaires, kurios padės amerikiečių verslininkams tiekti programinę įrangą ir siūlyti savo paslaugas Irane, o tai turėtų padėti Irano žmonėms lengviau naudotis internetu“.
Novrūzo šventę, kuri žymi pavasario pradžią ir simbolizuoja atgimimą, švenčia milijonai iraniečių ir kitų šalių, kuriuose jaučiama persų kultūros įtaka, gyventojų.
Iranas duos atkirtį į bet kokį Izraelio ir JAV išpuolį
Aukščiausiasis Irano vadovas ajatola Ali Khamenei antradienį perspėjo, kad jo šalis gali atsakyti į bet kokį Jungtinių Valstijų ar Izraelio išpuolį, taip dar labiau padidindamas dėl Teherano vykdomos branduolinės programos tvyrančią įtampą.
„Mes sakome, kad neturime atominių ginklų ir jų nekursime. Tačiau bet kokio priešo išpuolio atveju, ar tai būtų Jungtinės Valstijos, ar sionistinis režimas, mes duosime atkirtį tokiame pačiame lygmenyje, kuriame jie mus atakuos“, – sakė jis kalbėdamas per televiziją persų Naujųjų metų sutiktuvių proga.
Vakariniame Mašhado mieste kalbėjęs A.Khamenei priminė, jog Iranas turi Dievo duotą teisę atsakyti, jeigu jam būtų suduota.
„Korane sakoma, kad, jeigu priešas puola pirmas, priešas tikrai bus nugalėtas“, – nurodė dvasinis šalies lyderis.
„Tai Dievo įstatymas. Mes negalvojame apie išpuolius ar agresiją, tačiau esame prisirišę prie Islamo respublikos egzistavimo ir identiteto“, – pridūrė jis.