Tačiau prezidentas neatsakė, ar JAV pareigūnai įsitikinę, kad įtariamam sąmokslui pritarė aukščiausia Irano valdžia, nors tvirtino, kad toks scenarijus atitinka „pavojingą ir beatodairišką“ Teherano elgesį.
„Manome, jog jeigu aukščiausi sluoksniai nežinojo išsamių operacijos detalių, atsakomybė turi tekti bet kam Irano vyriausybėje, vykdančiam tokią veiklą, – sakė B.Obama. – Svarbu, kad Iranas atsakytų tarptautinei bendruomenei: kodėl kažkas jų vyriausybėje užsiima tokiomis veikomis?“
Tuo tarpu JAV Valstybės departamento atstovė Victoria Nuland sakė, kad Vašingtonas „tiesiogiai bendravo“ su Teheranu dėl šio sąmokslo, taip pat nurodė, jog šis kontaktas įvyko trečiadienį ne Irane.
Vienas aukšto rango Valstybės departamento pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo, vėliau sakė žurnalistams, kad šis susitikimas įvyko JAV iniciatyva.
Iranas griežtai neigia bet kokius mėginimus jį susieti su sąmokslu, kurį, pasak JAV, organizavo Irano revoliucinės gvardijos elitinės Kudso (Jeruzalės) pajėgos, siekiant nužudyti ambasadorių, pasitelkiant žudikus iš vieno Meksikos narkotikų kontrabandos kartelio, nusamdytus už 1,5 mln. dolerių.
Kita vertus, kyla vis daugiau klausimų, kodėl Teheranui prisireikė pritarti tokiam rizikingam planui, abejonių dėl įvairių šio sąmokslo detalių ir prielaidų, kad šią operaciją Kudso pajėgų pareigūnai galėjo suplanuoti be aukštesnės valdžios žinios.
„Žinome, kad Irano ir Amerikos kilmės asmuo buvo susijęs su sąmokslu nužudyti Saudo Arabijos ambasadorių prie Jungtinių Valstijų“, – tvirtino B.Obama
Tačiau B.Obama, pirmą kartą atsakydamas į klausimus apie šį sąmokslą per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose, tvirtino, kad „esama faktų, kuriuos gali pamatyti visi“.
„Mes nekeltume šios bylos, negu tiksliai nežinotume, kaip pagrįsti visus įtariamus, pateikiamus šiame kaltinime, – sakė jis. – Esame įsitikinę, kad žmonėms išanalizavus detales nekils jokių ginčų, jog iš tiesų viskas vyko būtent taip.“
B.Obama nurodė, kad jo vyriausybė pateikė numanomos operacijos įrodymų savo sąjungininkams, siekiant jų palaikymo pastangose nubausti ir izoliuoti Iraną.
Vašingtonas įvardijo du pagrindinius įtariamuosius šioje byloje: Irano ir JAV pilietybę turintį naudotų automobilių pardavėją Manssorą Arbabsiarą ir Gholam Shakurį, kuris esantis Irane veikiantis Kudso pajėgų operatyvininkas.