Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV: prodemokratiško leidinio uždarymas kenkia Honkongo reputacijai

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį pasmerkė naujausią prodemokratinio leidinio uždarymą Honkonge ir sakė, kad tai kenkia Kinijos valdomo finansų centro reputacijai.
 Policija surengė reidą „Stand News“ redakcijoje, konfiskavo telefonų, kompiuterių ir dokumentų bei išsivedė leidinio vyriausiąjį redaktorių.
Policija surengė reidą „Stand News“ redakcijoje, konfiskavo telefonų, kompiuterių ir dokumentų bei išsivedė leidinio vyriausiąjį redaktorių. / „Scanpix“/AP nuotr.

„Tildydamos nepriklausomą žiniasklaidą, KLR ir vietos valdžios institucijos kenkia Honkongo patikimumui ir gyvybingumui“, – sakė jis, pavartodamas Kinijos Liaudies Respublikos santrumpą.

„Pasitikinti vyriausybė, kuri nebijo tiesos, priima laisvą spaudą“, – pridūrė A.Blinkenas.

Išvakarėse išplatintame pareiškime Honkongo interneto naujienų svetainė „Stand News“ pranešė, kad nutrauks veiklą.

Ši žinia paskelbta vietos policijai surengus reidą „Stand News“ redakcijoje, konfiskavus telefonų, kompiuterių ir dokumentų bei išsivedus leidinio vyriausiąjį redaktorių.

„Žurnalistika nėra maištas“, – sakė A.Blinkenas, „Stand News“ paskelbus, kad nedelsdama nutraukia darbą.

„Raginame KLR ir Honkongo valdžios institucijas nebesitaikyti į Honkongo laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą ir nedelsiant paleisti tuos žurnalistus ir žiniasklaidos priemonių vadovus, kurie buvo neteisingai sulaikyti ir apkaltinti“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.

Kanados užsienio reikalų ministrė Melanie Joly taip pat pasmerkė žurnalistų, tarp jų Honkonge gimusios, bet Kanadoje užaugusios Denise Ho, areštus tame pusiau autonominiame mieste.

„Esame labai susirūpinę dėl dabartinių ir buvusių „Stand News“ valdybos narių ir darbuotojų, įskaitant Kanados pilietę ir aktyvistę Denise Ho, areštų Honkonge“, – sakė M.Joly.

Jungtinės Valstijos jau įvedė sankcijų Honkongo lyderiams ir apribojo Honkongo turėtą privilegijuotą statusą motyvuodamos tuo, kad Pekinas neištesėjo savo pažado gerbti autonomiją, suteiktą buvusiai Didžiosios Britanijos kolonijai grąžinant ją Kinijai 1997 metais.

Po didžiulių ir dažnai smurtinių demokratijos šalininkų protestų, krėtusių Honkongą prieš dvejus metus, vietos žiniasklaidos laisvė buvo smarkiai suvaržyta. Pekinas miestui primetė itin griežtą nacionalinio saugumo įstatymą, kuris vis dažniau pasitelkiamas prieš valdžią kritikuojančią žiniasklaidą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?