Ši televizijos „al Jazeera“ reporterė buvo nušauta anksti trečiadienį, kai rengė reportažą apie Izraelio karių reidą palestiniečių stovykloje okupuotame Vakarų Krante.
Valstybės departamento atstovas spaudai Nedas Price'as sakė, kad Jungtines Valstijas pribloškė žinia apie Sh.Abu Akleh žūtį ir jos prodiuserio sužeidimą.
„Reiškiame gilią užuojautą Shireen šeimai, draugams bei artimiesiems ir griežtai smerkiame jos nužudymą, kaip ir kitų žurnalistų nužudymus visame pasaulyje“, – sakė jis.
JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Linda Thomas-Greenfield paragino „skaidriai ištirti“ Sh.Abu Akleh nužudymą.
„Raginame abi puses dalyvauti tyrime, kad galėtume išsiaiškinti, kodėl tai įvyko“, – sakė diplomatė.
Vašingtono „svarbiausias prioritetas yra Amerikos piliečių ir žurnalistų apsauga“, pridūrė ji.
L.Thomas-Greenfield sakė, kad pernai lankydamasi regione ji davė interviu Sh.Abu Akleh ir ją „nepaprastai gerbė“.
Katare įsikūrusi „al Jazeera“ pareiškė, kad izraeliečių pajėgos tyčia ir „šaltakraujiškai“ nušovė 51 metų reporterę per neramumus Džanino pabėgėlių stovykloje. Ji mirė nuo šūvio į galvą.
Tuo metu Izraelio vyriausybės vadovas Naftali Bennettas pareiškė, jog „tikėtina“, kad už Sh.Abu Akleh žūtį atsakingi „ginkluoti palestiniečiai“, nors gynybos ministras Benny Gantzas atsiribojo nuo tokios pozicijos, nurodęs, kad „negali atmesti jokio varianto“.
Europos Sąjunga paragino atlikti nepriklausomą tyrimą dėl žurnalistės nužudymo.
N.Price'as sakė, kad Jungtinės Valstijos negali vertinti, kas ją nužudė, tačiau pritarė Izraelio vadovaujamam tyrimui.
„Izraeliečiai turi lėšų ir pajėgumų atlikti išsamų ir visapusišką tyrimą“, – sakė jis žurnalistams.
Tyrimas turi baigtis už Sh.Abu Akleh mirtį atsakingų asmenų patraukimu baudžiamojon atsakomybėn už jų veiksmus, pridūrė Valstybės departamento atstovas.