„Ši agentūra, pagrindinė šalies ryšių institucija, tiki, kad kiekvienas vartotojas nusipelno greitos, atviros ir sąžiningos prieigos prie interneto“, – sakė FCC pirmininkės pareigas einanti Jessica Rosenworcel (Džesika Rouzenvorsel) prieš balsavimą dėl taisyklių atkūrimo.
Taisyklėmis sugrąžinama vyriausybinė interneto paslaugų teikėjų priežiūra, plačiajuostį ryšį priskiriant komunalinėms paslaugoms, reguliuojamoms kaip vandens tiekimo ir mobiliojo ryšio bendrovės.
Komisija trimis balsais „už“ ir dviem balsais „prieš“ balsavo, kad būtų atkurtos 2015 metais priimtos atviro interneto taisyklės.
„Šia tinklo neutralumo politika užtikrinama, kad galėtumėte eiti ten, kur norite, ir daryti tai, ką norite internete, o plačiajuosčio ryšio paslaugų teikėjas nespręstų už jus“, – pridūrė J. Rosenworcel.
„Jie aiškiai nurodo, kad jūsų plačiajuosčio ryšio paslaugų teikėjas neturėtų turėti teisės blokuoti svetainių, lėtinti paslaugų ar cenzūruoti interneto turinio“, – sakė ji.
Valdant prezidentui D. Trumpui, po politiškai įtemptų diskusijų FCC atsisakė šio įsakymo.
Tinklo neutralumo šalininkai teigia, kad taisyklės, kurios buvo užginčytos teisme, neleido galingiems interneto paslaugų teikėjams, tokiems kaip „Comcast“ ir „AT&T“, kenkti konkurentams.
Šios taisyklės buvo įvestos siekiant užkirsti kelią „dviejų greičių“ internetui. Jomis užtikrinama, kad interneto paslaugų teikėjai visą internetinį srautą vertina vienodai ir neblokuoja ar nekenkia konkurentams.
Tačiau kiti nuogąstavo, kad tokiomis taisyklėmis stengiamasi interneto paslaugų teikėjus priskirti prie komunalinių paslaugų, o tai gali atgrasyti nuo investicijų į sparčiai besivystantį sektorių.
D. Trumpui vadovaujant FCC teigė, kad pasikeitęs FCC požiūris į interneto neutralumą yra sugrįžimas prie laisvesnio reguliavimo.