„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JAV specialusis prokuroras R.Muelleris tiria D.Trumpo žinutes tviteryje

JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris aiškinasi, ar prezidento Donaldo Trumpo žinutės socialiniame tinkle „Twitter“ galėtų būti traktuojamos kaip bandymas trukdyti teisingumui, ketvirtadienį pranešė dienraštis „The New York Times“.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

R.Muelleris vadovauja tyrimui dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų valstybės vadovo rinkimus ir galimo Rusijos susimokymo su D.Trumpo rinkimų kampanija.

„The New York Times“, remdamasis trimis gerai informuotais šaltiniais, rašo, kad R.Muelleris, buvęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius, nagrinėja prezidento žinutes tviteryje ir neigiamus atsiliepimus apie generalinį prokurorą Jeffą Sessionsą ir R.Muellerį FTB vadovo poste pakeitusį Jamesą Comey.

VIDEO: Donaldas Trumpas – tviterio prezidentas: svarbiausi pirmųjų metų įrašai

D.Trumpas ne kartą pasitelkė tviterį mėgindamas pakreipti procesinius veiksmus jam naudinga linkme ar paveikti viešąją nuomonę. Jis ragino nutraukti R.Muellerio tyrimą ir reikalavo Teisingumo departamento pradėti tyrimus jo politinių priešininkų atžvilgiu.

Viena iš panašaus pobūdžio žinučių balandžio 20 dieną D. Trumpas, regis, siekė sužlugdyti R. Muellerio tyrimą.

„Jamesas Comey neteisėtai nutekino žiniasklaidai slaptus dokumentus, kad būtų paskirtas specialusis prokuroras? Taigi specialusis prokuroras buvo paskirtas remiantis neteisėtu veiksmu? Iš tiesų, visi žino, ką tai reiškia?“ – rašė prezidentas.

Kaip rašo „The New York Times“, dabar R.Muelleris aiškinasi, ar toks elgesio modelis galėtų būti traktuojamas kaip bandymas trukdyti teisingumui.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Buvęs FTB direktorius Robertas Muelleris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Buvęs FTB direktorius Robertas Muelleris

Bandymą trukdyti teisingumui sunku įrodyti. JAV teisininkų bendruomenė nesutaria, ar prezidentas galėtų būti apkaltintas tokiu nusikaltimu – netgi jeigu tokią bylą būtų lengva laimėti.

Kad būtų išvengta tokios teisinės painiavos, Richardas Nixonas Votergeito skandale buvo įvardytas nusikaltimo bendrininku, tačiau jam nebuvo pareikšti oficialūs kaltinimai. Visgi prezidentui 1974-aisiais teko palikti postą, Kongresui surengus jo apkaltą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų