53 metų Timothy Martinas pasidavė Šiaurės Karolinos pareigūnams, o 53 metų Joanna Smith pasidavė Vašingtone, pranešė JAV prokuratūra.
T.Martinui ir J.Smith pateikti kaltinimai dėl sąmokslo įvykdyti nusikaltimą prieš Jungtines Valstijas ir žalos Nacionalinės dailės galerijos ekspozicijai, sakoma JAV pareiškime.
Jiedu kaltinami dažais sutepę Nacionalinėje dailės galerijoje Vašingtone eksponuojamos E.Degas skulptūros „Mažoji keturiolikmetė šokėja“ (La petite danseuse de quatorze ans) apsauginį stiklą.
Už tai atsakinga grupė „Declare Emergency“, kuri, pasak JAV prokuroro, taip pat yra blokavusi kelius Vašingtono apylinkėse, siekdama atkreipti dėmesį į klimato problemas.
JAV prokuroras teigė, kad padaryta maždaug 2400 JAV dolerių (maždaug 2200 eurų) žala, o eksponatas 10 dienų turėjo būti pašalintas iš viešos ekspozicijos.
T.Martinui ir J.Smith gresia iki penkerių metų kalėjimo už kiekvieną nusikaltimą ir iki 250 tūkst. JAV dolerių (233 tūkst. eurų) bauda.
Šis protestas buvo vienas iš daugelio pastaruoju metu, kai aktyvistai nusitaiko į garsiausius meno kūrinius, kad atkreiptų dėmesį į savo keliamus tikslus dėl klimato kaitos.
Prado muziejuje Madride aktyvistai prisiklijavo rankas prie dviejų garsaus ispanų dailininko Francisco Goya paveikslų rėmų, Londono nacionalinėje galerijoje apipylė Vincento van Gogho paveikslą „Saulėgrąžos“ pomidorų sriuba, o Vokietijoje protestuotojai bulvių koše ištepė Claude'o Monet paveikslą Potsdame.