„Manome, kad Kinijos dalyvavimas buvo produktyvus“, – žurnalistams teigė Valstybės departamento atstovas spaudai Matthew Milleris.
„Jau seniai sakėme, kad Kinijai būtų naudinga prisidėti prie karo Ukrainoje užbaigimo, jei ji norėtų atlikti tokį vaidmenį, kuris gerbtų Ukrainos teritorinį vientisumą ir Ukrainos suverenitetą“, – pridūrė jis.
Šeštadienį Saudo Arabijos uostamiestyje Džidoje vykusiose derybose dalyvavo apie 40 šalių, tarp jų – kylančios šalys, tokios kaip Indija ir Brazilija, kurioms kelia nerimą Vakarų pastangos nubausti Rusiją.
Tačiau Saudo Arabija, siekianti parodyti savo diplomatinę galią, taip pat pritraukė aukščiausius JAV pareigūnus ir pačią Ukrainą, kuri siekė sutelkti paramą. Rusija nebuvo pakviesta.
Prezidento Joe Bideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake'as Sullivanas ir valstybės sekretoriaus pavaduotojos pareigas einanti Victoria Nuland Džidoje taip pat atskirai susitiko su Kinijos pasiuntiniu Li Hui.
Kinija yra pagrindinė Rusijos tarptautinė sąjungininkė, tačiau ji taip pat suintensyvino diplomatiją su Ukraina ir nesiėmė visapusiškos karinės paramos Maskvai.
M.Milleris pabrėžė, kad Rusija kritikavo Džidos derybas.
„Manome, kad šalims naudinga dalyvauti ir išgirsti tiesiogiai iš Ukrainos. Norėčiau pažymėti, kad Rusija tam akivaizdžiai prieštarauja“, – sakė jis.