JAV iždo departamentas teigė, kad Ivanas Maslovas glaudžiai bendradarbiauja su Malio pareigūnais, siekdamas plėtoti „Wagner“ veiklą Malyje ir kitose Afrikos šalyse.
Galinga grupė, kurią kontroliuoja prezidentui Vladimirui Putinui artimas verslininkas Jevgenijus Prigožinas, praėjusiais metais atvyko į Malį padėti valdančiajai chuntai spręsti saugumo klausimus ir ieškoti verslo galimybių kasybos srityje po to, kai iš šalies pasitraukė prancūzų kariai.
„Gali būti, kad „Wagner“ grupė bando užmaskuoti savo pastangas įsigyti karinės įrangos, kuri būtų naudojama Ukrainoje, be kita ko, veikdama per Malį ir kitas šalis, kuriose ji yra įsitvirtinusi“, – sakoma Iždo departamento pareiškime.
Jame teigiama, kad „Wagner“ galėjo naudoti suklastotus dokumentus, kad nuslėptų Ukrainoje naudojamų minų, bepiločių orlaivių, radarų ir priešbaterinių sistemų įsigijimą ir gabenimą.
Pareiškime Malis apibūdinamas kaip Rusijos plėtros regione centras.
Būdamas „Wagner“ grupės Malyje vadovu, I.Maslovas „organizuoja Prigožino susitikimus su kelių Afrikos valstybių vyriausybių pareigūnais“, teigė Iždo departamentas.
„Wagner“ grupė taip pat kaltinama dalyvavusi pernai Malio karių surengtose šimtų žmonių žudynėse.
Gegužės pradžioje paskelbtoje Jungtinių Tautų ataskaitoje „Wagner“ grupės pavadinimas neminimas, tačiau teigiama, kad 2022-ųjų kovą Muroje surengtoje operacijoje prieš džihadistus Malio ginkluotosios pajėgos bendradarbiavo su užsienio kariniu personalu ir, pažeidžiant tarptautines normas, nužudė mažiausiai 500 asmenų.
Tačiau sausį JT ekspertų grupė apkaltino Rusijos privačią samdinių grupę „Wagner“ dalyvavimu.
„Mums kelia nerimą tai, kad įvairiose karinėse operacijose tradicinės karinės funkcijos vis dažniau perduodamos vadinamajai „Wagner“ grupei“, – sakė ekspertai.
Ketvirtadienį JAV Valstybės departamentas taip pat įtraukė į juodąjį sąrašą du Malio kariuomenės pareigūnus – pulkininką Moustaphą Sangare ir majorą Lassine'ą Togolą, teigdamas, kad jie yra atsakingi už Muros žudynes.