Teismas palaikė krikščionę grafikos dizainerę iš Kolorado valstijos, pareiškusią, kad dėl savo įsitikinimų nekurs vestuvių svetainės tos pačios lyties asmenų porai.
Teismas priėmė sprendimą šešiais balsais prieš tris dizainerės Lorie Smith naudai, nors Kolorado įstatymas draudžia diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos, rasės, lyties ir kitų požymių. L.Smith teigė, kad tas įstatymas pažeidžia jos teisę į žodžio laisvę.
L.Smith oponentai perspėjo, kad jos pergalė įgalintų daugelį bendrovių diskriminuoti, atsisakant aptarnauti juodaodžius, žydus, musulmonus, skirtingų rasių, religijų poras ar imigrantus.
Tačiau pati L.Smith ir jos šalininkai teigė, kad jai nepalankus teismo sprendimas priverstų menininkus – nuo dailininkų ir fotografų iki rašytojų ir muzikantų – dirbti darbą, kuris prieštarauja jų įsitikinimams.
„Pirmoji pataisa numato Jungtines Valstijas kaip turtingą ir sudėtingą vietą, kurioje visi žmonės gali laisvai mąstyti ir kalbėti taip, kaip nori, o ne taip, kaip reikalauja valdžia“, – šešių konservatyvių teismo teisėjų nuomonėje rašė teisėjas Neilas Gorsuchas.
Teisėja Sonia Sotomayor parašė atskirąją nuomonę, prie kurios prisijungė kiti teismo liberalai.
„Šiandien Teismas pirmą kartą savo istorijoje suteikia visuomenei atviram verslui konstitucinę teisę atsisakyti aptarnauti saugomos klasės narius“, – rašė S.Sotomayor.
J.Bidenas: sprendimas gali paskatinti dar didesnę LGBTQI asmenų diskriminaciją
JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį kritikavo nuviliantį JAV Aukščiausiojo Teismo (AT) sprendimą, kad tam tikros privačios įmonės gali atsisakyti aptarnauti tos pačios lyties asmenų poras dėl religinių priežasčių.
„Esu labai susirūpinęs, kad šis sprendimas gali paskatinti dar didesnę LGBTQI+ amerikiečių diskriminaciją. Apskritai, šiandienos sprendimas silpnina seniai galiojančius įstatymus, kurie saugo visus amerikiečius nuo diskriminacijos“, – sakoma jo pareiškime.