RBS atkreipė dėmesį, kad šiuo metu neraminanti situacija yra Jungtinėse Valstijoje ir Izraelyje bei paragino JAV politikus ištaisyti situaciją.
Šis organizacijos įspėjimas sutapo su jos kasmetinės ataskaitos apie pasaulinį spaudos laisvės indeksą pasirodymu. Pasak ataskaitos, didžiausia spaudos laisve mėgaujasi Islandijos gyventojai, tuo tarpu Jungtinės Valstijos pagal minėtą indeksą yra tik 36 vietoje. Prasčiausia spaudos laisvės padėtis, anot RBS, yra Šiaurės Korėjoje, Turkmėnistane ir Eritrėjoje. Kaip teigia organizacijos atstovai, šių šalių gyventojai yra visiškai atkirsti nuo informacijos iš pasaulio ir visiškai priklauso nuo valdžios skleidžiamos propagandos.
Nevyriausybinės organizacijos įsitikinimu, taika, bet ne ekonomikos klestėjimas garantuoja didžiausią spaudos laisvę. Ataskaitoje taip pat pažymima, kad nors spaudos laisvės padėtis didžiojoje dalyje pasaulio parlamentinių demokratijų, kurios neįsivėlusios į jokius karus, yra gera, kai kuriose iš jų, pvz. JAV ir Izraelyje, spauda nesimėgauja visiška laisve.
Pirmajame dvidešimtuke valstybių, kuriose spaudos laisvė didžiausia – daugiausia Europos valstybių. Aukščiausiais reitingais didžiuotis gali šiaurės Europos valstybės: Islandija, Norvegija, Suomija.
Kai kurios naujos Europos demokratijos, tarp kurių – Estija, Latvija ir Slovakija – yra pirmajame sąrašo dešimtuke. Didžioji Britanija – 23-ioji.
Kai kurios Afrikos valstybės lyginant su praėjusiais metais pagal spaudos laisvės indeksą pakilo į aukštesnes pozicijas – Namibija, Gana, Malis. Jos reitinguotos geriau nei Ispanija ir Italija. Anot RBS, pastarosiose dviejose valstybėse spaudos laisvė sušlubavo dėl politinio spaudimo arba mafijos įsikišimo.
Kinija yra paskutiniame dešimtuke. Teigiama, kad spaudos laisvė šioje šalyje mažesnė nei Saudo Arabijoje, Uzbekistane, Zimbabvėje ir Irane, tačiau ne tokia prasta kaip Birmoje.
Lietuva – septyniolikta
Lietuva šiame reitinge užima 17 vietą ir lenkia tokias valstyves kaip Didžioji Britanija, Prancūzija. Tačiau atsilieka nuo Estijos ir Latvijos.