Įspūdinga Michaelo Phelpso medalių kolekcija ir JAV komandos užsidegimas buvo vieni įsimintiniausių olimpiados įvykių. Tačiau varžybos Pekine jau nugrimzdo į praeitį ir atėjo metas ruoštis tokiems patiems išbandymams po ketverių metų Londone. Kaip praneša „The Times“, amerikiečiai bando užsitikrinti triumfą Anglijos baseinuose nelabai švariais būdais.
Nors Didžiosios Britanijos plaukimo rinktinė nepasiekė tokių aukštumų kaip JAV, vis dėlto parodė turinti parako. Britai į Pekiną atvežė labai jauną komandą, bet ji atrodė solidžiai. Toks aukštai įvertintas jų pasirodymas įkvėpė šalies trenerius ir sirgalius potencialiam Londono olimpiados medalių šturmui 2012-aisiais.
Tačiau kitų valstybių plaukikai, o tuo labiau treneriai irgi nesnaudžia. Aukštas Didžiosios Britanijos jaunųjų talentų lygis nepraslydo pro akis amerikiečiams ir šie nusprendė imtis kiek netradicinių priemonių, kad sustabdytų naujai augančią jėgą plaukimo pasaulyje.
Anglijoje atidaryti penki nauji plaukimo sporto kompleksai, skirti jauniems ir perspektyviems talentams ugdyti bei ruošti artėjančiai olimpiadai. Tačiau beveik tuo pačiu metu prasidėjo gana agresyvi JAV universitetų kampanija, kurios tikslas – prisivilioti plaukikus iš už Atlanto, kad jie mokytųsi ir treniruotųsi Šiaurės Amerikos baseinuose.
Didžioji Britanija jau turi dvi pirmąsias aukas. Olimpinis sprinteris Adamas Brownas ir jo kolega dar nuo mokyklos laikų Chrisas Foxas nusprendė studijuoti Auburno universitete Alabamos valstijoje. Tai reiškia, kad jų treniruotės vyks šios aukštosios mokyklos patalpose. Įdomus dalykas, kad Amerikoje koledžų studentai plaukia baseine, kurio ilgis – 25 jardai, o tuo tarpu Britanijos plaukimo federacija būsimus olimpiečius ruošia dvigubai didesniame, 50 metrų ilgio, baseine.
Brownas ir Foxas gali prarasti įgūdžius, kurie reikalingi plaukiant olimpinius standartus atitinkančias distancijas.
Dar viena problema, su kuria susiduria britai išleisdami plaukikus į JAV, yra finansavimas. Pagal mėgėjų taisykles JAV plaukikai gali gauti pinigų rengtis treniruotėms tik iš universiteto, kuriame mokosi. Uždraustas bet koks išorinis finansavimas. Vadinasi, Didžiojoje Britanijoje likusiems sportininkams bus sudaromos geresnės sąlygos treniruotis vien todėl, kad negalios finansavimo apribojimai.