Socialiniame tinkle „Twitter“ šiuo metu tarp populiariausių yra grotažymė (angl. hashtag) #charliehebdo. Tai reiškia, kad žmonės Prancūzijoje ir visame pasaulyje daugiausia diskutuoja ir rašo apie kraupias žudynes Paryžiuje. Remiantis „Twitter“ analizės įrankiu „Topsy“ trečiadienį socialiniame tinklalapyje jau paskelbta mažiausiai 70 tūkst. įrašų apie tragediją.
Vakare, kaip praneša leidinys „Le Figaro“, Paryžiaus Respublikos aikštėje rengiamas žmonių susirinkimas dėl žiniasklaidos laisvės, demokratijos ir respublikos gyvavimo. Solidarumo renginiai organizuojami visame pasaulyje.
Kai įvykdoma ataka prieš žurnalą, tai iš tiesų žiniasklaidos laisvė yra atakuojama sunkiąja artilerija, – rašo „Twitter“ vartotojas.
„Humoras ir satyra yra labai galingi būdai tiesai pasakyti. Kartais tokie galingi, kad fanatikai nori nužudyti tuos, kurie sako tiesą“, – rašo „Twitter“ vartotojas Miguelis Pazas.
2012 metais, pavyzdžiui, vienu metu redakciją saugojo policija, dar anksčiau Molotovo kokteiliais buvo padegta redakcijos būstinė.
„Le Figaro“ praneša ir apie susibūrimus kituose miestuose – Lione, Strasbūre, Monpeljė ir kituose. Kai kuriuose miestuose susibūrimai rengiami ketvirtadienio rytą.
Kai kurie prancūzai ragina ne rašyti apie tragediją, o viešinti karikatūras, dėl kurių redakcija ir tapo teroristų taikiniu.
„Kai įvykdoma ataka prieš žurnalą, tai iš tiesų žiniasklaidos laisvė yra atakuojama sunkiąja artilerija“, – rašo kitas „Twitter“ vartotojas Dion Jack.
This HAS to stop. #CharlieHebdo pic.twitter.com/lPrNCPNB5E
— Roycey (@officialroycey) January 7, 2015
Tylos minutė leidinyje „Le Figaro“ žuvusiesiems pagerbti.
#CharlieHebdo Une minute de silence a été observée au Figaro. #JeSuisCharlie pic.twitter.com/wLXdnaEa3x
— Maxime Bellec (@MBellec) January 7, 2015