Husių atstovas Salimas Meghlesas sako, kad „Ansarullah“ (Dievo šalininkų) politinis sparnas „neprieštarauja tokioms konsultacijoms“, skirtoms „bendram derybų pagrindui sukurti“.
JT pasiuntinys Jemene Martinas Griffithsas ketvirtadienį Saugumo Tarybai teigė, kad JT pakvies Jemeno kariaujančias šalis diskusijoms Ženevoje rugsėjo 6 dieną, kur bus aptariami taikos derybų apmatai.
Tačiau S. Meghlesas abejoja dėl siūlomo susitikimo. Jis teigia nejaučiąs „jokios rimtos ar realios agresorių pozicijos siekti politinio sprendinio“.
Agresoriais jis vadina Saudo Arabijos vadovaujamą koaliciją, kuri į Jemeną įsiveržė 2015-aisiais, siekdama atkurti tarptautinės bendruomenės pripažįstamos vyriausybės valdžią. Šią vyriausybę iš Jemeno sostinės Sanos išstūmė husių sukilėliai.
Karas neturtingiausioje iš arabų valstybių pražudė beveik 10 tūkst. žmonių bei sukėlė, JT vertinimu, didžiausią dabartinę humanitarinę krizę pasaulyje.
Saudo Arabijos remiama vyriausybė penktadienį patvirtino esanti pasiruošusi dalyvauti derybose Ženevoje.
Ankstesnės JT tarpininkaujamos derybos nutrūko 2016 metais, kuomet iš sukilėlių buvo pareikalauta pasitraukti iš pagrindinių miestų bei dalintis valdžia su Saudo Arabijos remiama vyriausybe.