Tikima, kad ši ugnis stebuklingai siunčiama iš dangaus ir uždega žvakes, kurias laiko graikų patriarchas per kasmetines Jėzaus Kristaus prisikėlimo minėjimo apeigas, menančiias IV šimtmetį.
Izraelio visuomeninis radijas paskelbė, kad šiemet šiose apeigose dalyvauja apie 10 tūkst. tikinčiųjų – mažiau negu kelerius pastaruosius metus.
Prie Kristaus kapo bažnyčios ir Jeruzalės senamiesčio gatvėse tvarką prižiūri gausios policijos pajėgos.
Patriarchas Teofilas III tradiciškai žengia į bažnyčią ikonas nešančios vienuolių, giedotojų ir garbingų svečių procesijos priešakyje.
Triskart apėjęs puošnią šventovę, skambant šūksniams „Axios“ (Jis vertas), patriarchas įžengia į vietą, kurioje, kaip tiki ortodoksai, katalikai ir daugelis kitų krikščionių, buvo palaidotas Kristus, ir po kelių minučių išeina, laikydamas kelias degančias žvakes.
Prieš šią ceremoniją patriarchas visada apieškomas, kad į šventovę neįsineštų degtukų arba žiebtuvėlio, kuriuo galėtų uždegti žvakes.
Patriarchas savo nešama ugnimi uždega džiūgaujančių žmonių tiesiamas žvakes. Šventoji ugnis keliauja minioje iš rankų į rankas, oranžine šviesa nušviesdama pilkas sienas ir didžiules akmenines kolonas, pripildydama orą dūmų.
Maldininkai teigia, kad šventoji ugnis pirmąsias 33 minutes po įsižiebimo nedegina jų plaukų, veidų, drabužių ir jokių kitų daiktų, o tinklalapyje http://www.holyfire.org esama vaizdo įrašų, esą rodančių, kaip piligrimai ilgokai liečia liepsną nenusidegindami.
Šventoji ugnis greitai pasiekia prie bažnyčios laukiančią minią, taip pat nugabenama į Betliejaus mieste esančią Viešpaties gimimo bažnyčią, pastatytą vietoje, kurioje, kaip tikima, gimė Jėzus Kristus.
Ugnis bus nuskraidinta į Atėnus ir kitų šalių, kuriose gyvena daugiausia stačiatikiai krikščionys, sostines.