Ahmedas Merabetas – 42 metų Paryžiaus policininkas, kurį prie redakcijos į galvą nušovė kaukėti ir ginkluoti užpuolikai. Jis – vienas iš 12 žmonių, netekusių gyvybės per žiauriausią išpuolį Prancūzijoje per 50 metų.
Nufilmuoti jo nužudymo vaizdai šokiravo pasaulį – sužeistam ir gulinčiam ant žemės pareigūnui pribėgęs užpuolikas paleido kulką tiesiai į galvą. „Mes atkeršijom už pranašą Mahometą! – šaukė jie prie redakcijos. – Mes nužudėme „Charlie Hebdo“!“. Jų nužudytas pareigūnas – taip pat musulmonas.
Pirmasis dėmesį į tai atkreipė Maroke gyvenantis žurnalistas Julienas Castersas. Jis ir pradėjo saitažymę #JeSuisAhmed. „Tai kirtis islamo stigmatizavimui ir priminimas, kad musulmonai Prancūzijoje nėra visi radikalūs islamistai“, – sakė jis BBC.
Socialiniuose tinkluose A.Merabetas vadinamas didvyriu ir simboliu debatuose dėl žodžio laisvės bei religinės tolerancijos. Žmonės rašo, kad jis žuvo gindamas leidinį, kuris šaipėsi iš jo religijos – taip jis tarsi įkūnija garsiąją prancūzų filosofo Voltaire'o frazę „Aš nesutinku su tuo, ką sakote, bet iki mirties ginsiu jūsų teisę taip sakyti.“
I am not Charlie, I am Ahmed the dead cop. Charlie ridiculed my faith and culture and I died defending his right to do so. #JesuisAhmed
— Dyab Abou Jahjah (@Aboujahjah) January 8, 2015
I will die protecting your right to ridicule my faith. #JeSuisAhmed
— Hussain Sadiq (@HussainSadiqGBR) January 8, 2015
#JeSuisAhmed The Muslim police officer who died protecting the white journalists making racist cartoons dehumanizing people like him.
— Aslı Julia (@Julia_ATC) January 8, 2015
„Jį bailiai nužudė žmonės, kurie klaidingai interpretuoja šventuosius raštus, – sakė Prancūzijos policijos profsąjungos atstovas Christophe'as Crépinas. – O jis pats buvo kilęs iš imigrantų šeimos.“
Kartu plinta ir dar viena saitažymė – #notinmyname (liet. „Ne mano vardu“), nukreipta prieš „Islamo valstybę“. „Negalima pamiršti, kad musulmonai yra pirmosios terorizmo aukos“, – rašė vienas „Twitter“ vartotojas.
A.Merabetas buvo antrasis policininkas, kuris tądien neteko gyvybės – buvo nužudytas ir pareigūnas, kuris buvo skirtas vieno iš „Charlie Hebdo“ redaktorių apsaugai.