JK iždo sekretorius: „Brexit“ pereinamasis laikotarpis gali tęstis iki 2022-ųjų

Europos Sąjungą paliekanti Jungtinė Karalystė (JK) pereinamuoju laikotarpiu, galinčiu tęstis iki trejų metų, stengsis išlaikyti kiek įmanoma daugiau narystės Bendrijoje aspektų, penktadienį pareiškė Jungtinės Karalystės iždo sekretorius Philipas Hammondas.
Philipas Hammondas
Philipas Hammondas:„Brexit“ pereinamasis laikotarpis gali tęstis iki 2022-ųjų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau Ph.Hammondas sakė BBC radijui, kad vyriausybė rengia naują imigracijos sistemą ir kad į Britaniją atvykstantys ES piliečiai turės registruotis nuo planuojamos išstojimo datos 2019-ųjų kovą.

Po planuojamo atsiskyrimo „daug dalykų atrodys tokie patys“, o prekės bus toliau gabenamos tarp Britanijos ir ES „maždaug tokiu pačiu būdu kaip dabar“, teigė sekretorius.

„Manau, yra platus konsensusas, kad šis procesas turi būti užbaigtas iki kitų visuotinių rinkimų numatyto laiko, tai yra, 2022 metų birželio“, – pridūrė jis.

Ph.Hammondas, pernai prieš Jungtinėje Karalystėje vykusį „Brexit“ referendumą agitavęs, kad Britanija liktų ES narė, bet dabar palaikantis išstojimą, laikomas nuosaikesnio, „minkštojo“ atsiskyrimo šalininku – kitaip negu kai kurie kiti radikaliau nusiteikę ministrai.

Kaip rašo dienraštis „Financial Times“, Ph.Hammondas anksčiau šią savaitę pristatė šį planą verslo lyderiams ir argumentavo, kad dėl „pagal užsakymą sukurptos“ sutarties nebus spėta susiderėti iki numatyto galutinio termino 2019-ųjų kovą.

Kaip rašo dienraštis „Financial Times“, Ph.Hammondas anksčiau šią savaitę pristatė šį planą verslo lyderiams ir argumentavo, kad dėl „pagal užsakymą sukurptos“ sutarties nebus spėta susiderėti iki numatyto galutinio termino 2019-ųjų kovą.

„Jis mums sakė, kad europiečiai dabar pritaria, jog staigus atsiskyrimas pakenktų abiem pusėms“, – laikraščiui sakė vienas to susitikimo dalyvis.

Tačiau dar reikės susitarti dėl vieno iš opiausių klausimų – ES piliečių teisės atvykti į Britaniją ir apsigyventi šioje šalyje.

Ilgiau kaip dešimtmetį vykusi masinė migracija iš kitų bloko šalių pagal laisvo žmonių judėjimo principą buvo vienas svarbiausių veiksnių, paskatinusių britus per 2016-ųjų referendumą nubalsuoti už pasitraukimą iš Europos Sąjungos.

Ministrė pirmininkė Theresa May iki šiol tvirtino, kad „Brexit“ sutartimi turi būti nustatytos griežtesnės imigracijos taisyklės, įskaitant sąlygą, kad ES piliečiams nebebus taikomas laisvo judėjimo režimas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Theresa May

Pasak Ph.Hammondo, „europiečiai toliau galės atvykti į JK“ pereinamuoju laikotarpiu, „bet jie turės registruotis valdžios įstaigose, kad žinotume, kas atvyksta ir kas išvyksta“.

„Aiškiai sakėme, kad turės praeiti kažkiek laiko, kol galėsime įvesti migracijos tarp JK ir ES visišką kontrolę“, – pabrėžė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų