JK jūrų laivynas pradėjo tyrimą dėl seksualinio priekabiavimo povandeniniuose laivuose

Jungtinės Karalystės Karališkojo jūrų laivyno vadovas paskelbė apie tyrimą po to, kai keli informatoriai pareiškė įtarimus dėl plačiai paplitusio seksualinio priekabiavimo prie povandeniniuose laivuose dirbančių moterų.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

Šeštadienį laikraštis „Daily Mail“ paskelbė istoriją, paremtą interviu su buvusia JK Karališkojo jūros laivyno leitenante Sophie Brook, kuri dalinosi išgyvenimais apie „nuolatinę seksualinio priekabiavimo kampaniją“ bei apie įgulos narius, kurie į „prievartavimo sąrašus“ įtraukdavo kolegių pavardes.

Straipsnyje taip pat yra cituojami du neįvardijami informatoriai, kurie parėmė S. Brook versiją.

Karališkojo jūrų laivyno vadas Benas Key pareiškime leidiniui teigė, kad paragino savo vyresniąją komandą atlikti tyrimą ir kad buvo „labai sutrikęs“ dėl „bjaurių“ kaltinimų.

„Seksualiniam priekabiavimui ir prievartai nėra vietos Karališkajame laivyne, ir jie nebus toleruojami“, – sakė B.Key.

Jis pridūrė, kad kiekvienas, pripažintas kaltu, nepaisant jo rango, „bus patrauktas atsakomybėn“.

30-metei S.Brook buvo pasiūlyta tapti povandeninio laivo vade, bet dėl jame vyraujančios kultūros ir atmosferos jai išsivystė polinkis į savižudybę, ji pradėjo save žaloti, todėl galiausiai šio pasiūlymo karinis jūrų laivynas atsisakė.

JK Karališkojo jūrų laivyno povandeninių laivų tarnyba moteris pradėjo priiminėti tik nuo 2011-ųjų.

S.Brook teigė, kad viršininkai vyrai nuolat į ją nuolat kreipdavosi naudodami seksualiai nepadorų žodyną bei kišdavo savo lytinius organus jai į kišenę.

Ji taip pat sužinojo, kad buvo įtraukta į sąrašą moterų, kurios būtų išprievartautos pirmosios katastrofos atveju.

Vienas vedęs kolega save lytiškai tenkino būdamas šalia jos, o kitas įlipo į jos lovą, kai ji miegojo, ir bandė ją per prievartą bučiuoti.

Buvusi JK Karališkojo jūrų laivyno leitenantė pridūrė, kad viena moteris, kuri buvo pateikusi oficialų skundą dėl iškabintų nuogų moterų nuotraukų darbo vietoje, buvo „užtildyta“ ir nieko dėl šios situacijos negalėjo padaryti.

S.Brook atskleidė, kad būdama 21-erių ji pradėjo savo žaloti, praėjus dvejiems metams po įstojimo į laivyną.

Ji pridūrė, kad po to, kai vieną iš sužalojimų teko siūti, gydytojas paprašė ją atleisti nuo pareigų, tačiau, nepaisant to, jai buvo patikėta „visiška atsakomybė“ už branduolinį povandeninį laivą.

Karinio teisingumo centro – labdaros organizacijos, teikiančios pagalbą priekabiavimo aukoms, direktorė Emma Norton britų transliuotojui „Sky News“ teigė, kad tik apie 10 proc. moterų, kurios karinės tarnybos metu patiria rimtas patyčias ir priekabiavimą, pateikia oficialų skundą, nes „jos netiki, kad sulauks bet kokio teisingumo ar bus sąžiningai išklausytos“.

E.Norton pridūrė, kad JK Karališkajam jūrų laivynui ne kartą buvo suteiktos pakartotinės rekomendacijos dėl nepriklausomos skundų peržiūros, bet šis jokių veiksmų nesiėmė.

Į atsargą išėjęs karinio jūrų laivyno kontradmirolas Chrisas Parry britų transliuotojui BBC teigė, kad „kai kuris seksualizuotas elgesys, kurį mes matome įprastoje darbo vietoje, kaip ir tikėjotės, yra perkeliamas į povandeninius laivus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų