Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

JK kibernetinio saugumo vadovas įspėja, kad būtina stiprinti kibernetinę gynybą

Britų kibernetinio saugumo vadovas antradienį pareiškė, kad Jungtinė Karalystė (JK) nepakankamai rimtai vertina nusikalstamų grupuočių ir priešiškų valstybių, įskaitant Rusiją ir Kiniją, keliamą grėsmę ir turi stiprinti savo kibernetinę gynybą.
Kibernetinis saugumas / IMAGO/Westlight / IMAGO/Westlight
Kibernetinis saugumas / IMAGO/Westlight / IMAGO/Westlight

Spalį JK Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NCSC) vadovu tapęs Richardas Horne'as (Ričardas Hornas) sakydamas pirmą savo svarbią kalbą įspėjo dėl „agresyvios ir neapgalvotos kibernetinės veiklos, kurią matome kylant iš Rusijos“.

Jo vadovaujamam centrui pristačius naujausią metinę apžvalgą, R. Horne'as perspėjo, kad Kinija „išlieka labai išradinga kibernetinė veikėja, kuri vis dažniau siekia daryti įtaką už savo sienų“.

„Priešiška veikla JK kibernetinėje erdvėje tapo vis dažnesnė, sudėtingesnė ir intensyvesnė“, – pažymėjo R. Horne'as, nurodęs, kad interneto veikėjai vis dažniau taikosi į kasdien naudojamas technologijas, „kad sukeltų kuo daugiau trikdžių ir destrukcijos“.

„Manome, kad JK gresiančio pavojaus rimtumas yra nepakankamai įvertintas“, – pridūrė jis.

„Negalima lengvabūdiškai vertinti valstybės keliamų grėsmių rimtumo ar kibernetinių nusikaltėlių keliamos grėsmės masto“, – aiškino jis. 

„Būtina gerinti ypatingos svarbos infrastruktūros, tiekimo grandinių, viešojo sektoriaus ir visos mūsų ekonomikos apsaugą ir atsparumą“, – pabrėžė jis. 

NCSC, priklausantis žvalgybos agentūrai GCHQ, ne kartą įspėjo apie didėjančią kibernetinių grėsmių riziką.

Pastaraisiais metais JK patyrė daugybę trikdančių kibernetinių atakų, kurių taikiniais tapo Londono transporto sistema, kai kurios didžiausios šalies ligoninės ir Britų biblioteka.

Įtariama, kad prie kai kurių iš jų prisidėjo priešiškos valstybės.

„Nuo to laiko, kai pradėjau vadovauti NCSC, mane labiau nei kas nors kita pribloškė akivaizdžiai didėjantis atotrūkis tarp mums kylančio pavojaus ir grėsmės bei taikomų apsaugos priemonių“, – teigė R. Horne'as.

„Mums visiems reikia sparčiau darbuotis, kad neatsiliktume nuo savo priešininkų“, – pridūrė jis. 

R. Horne'as išskyrė Maskvą ir Pekiną, pažymėdamas, kad kibernetinės atakos „tampa vis svarbesnės Rusijos veikėjams, kaip ir sabotažo grėsmės fiziniam saugumui“.

Taip jis kalbėjo po to, kai praėjusią savaitę aukšto rango britų vyriausybės narys Patas McFaddenas (Petas Makfadenas), kurio portfelis apima nacionalinį saugumą, perspėjo, kad Rusija „itin agresyviai ir neapgalvotai elgiasi kibernetinėje srityje“.

Prieš metus JK ir Jungtinės Valstijos apkaltino Rusijos saugumo tarnybas vykdant nuolatinę kibernetinę kampaniją prieš aukščiausio rango politikus, žurnalistus, valstybės tarnautojus ir nevyriausybines organizacijas.

Tačiau naujausi kaltinimai pasirodė ypač padidėjus įtampai tarp Vakarų šalių ir Rusijos po to, kai rusų prezidentas Vladimiras Putinas praėjusį mėnesį sukėlė nerimą, pareiškęs, kad karas Ukrainoje turi pasaulinio konflikto požymių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas