Londono policija penktadienį patvirtino, kad anksčiau šią savaitę rasti palaikai yra praeitą trečiadienį dingusios Sarah Everard.
Durų skambučio kamera užfiksavo ją einančią namo ir telefonu kalbančią su vaikinu. Tai – paskutinis kartas, kai ji buvo matyta.
Britų žiniasklaida skelbia, kad pareigūnas galėjo pasinaudoti savo pareigomis, kad įviliotų ją į automobilį.
Trečiadienį buvo sulaikytas pareigas einantis Londono Metropolitano policijos pareigūnas. Jis įtariamas nužudymu, jam pateikti atskiri kaltinimai dėl lytinių organų demonstravimo viešoje vietoje.
Įtariamasis dirba Metropolitano policijos Diplomatinės apsaugos skyriuje, jo pagrindinės pareigos buvo saugoti diplomatines patalpas.
Pasak policijos, kovo 9-osios išvakarėse buvo suimta ir jauna moteris, kuri, kaip įtariama, padėjo nusikaltimą įvykdžiusiam policininkui.
Moterys dalijasi istorijomis
Paskelbus apie S.Everard dingimą, tūkstančiai moterų socialiniuose tinkluose pradėjo pasakoti nesijaučiančios saugios kasdieniame gyvenime: vaikščiodamos, sportuodamos ar naudodamosios viešuoju transportu, rašo „The Washington Post“.
Jos pasakoja, kokių apsaugos priemonių imasi: rengiasi ryškiais rūbais, nešiojasi raktus, kurie gali būti panaudoti savigynai, apsimeta kalbančios telefonu, kai jaučiasi atsidūrusios pavojuje.
Vienos tikina negeriančios per daug alkoholio, kitos nedėvi ausinių naktį, dar kitos renkasi batus lygiu padu, kad galėtų bėgti, jei atsidurs pavojingoje situacijoje.
Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon ketvirtadienį tviteryje rašė, kad „bus vos keletas tų – jei išvis bus – kurios visiškai nesupranta ar negali tapatintis“.
Kampanija, skirta tam, kad vyrai pakeistų savo elgesį ir valdžia geriau apsaugotų moteris, prasidėjo tuo pat metu, kai Jungtinės Tautos (JT) paskelbė naujus duomenis: 97 proc. 18–24 metų moterų Jungtinėje Karalystėje susidūrė su seksualiniu priekabiavimu viešose vietose.
45 proc. moterų sakė nepakankamai pasitikinčios valdžios pareigūnais – nemano, kad pranešimas apie priekabiavimą ką nors pakeistų.
„Sarah Everard neturėjo eiti namo viena naktį.“ Vadinasi, kai prie manęs priekabiauja 9 val. ryto pakeliui į darbą, aš neturėjau eiti į darbą? Būti moterimi reiškia nuolat nerimauti dėl savo saugumo: savo buvimo vietos žymėjimas, raktai tarp pirštų, nuolatinė įtampa – tai sekina“, – tviteryje rašė žurnalistė Helena Wadia.
Trečiadienį britų žiniasklaida paskelbė, kad policija rajone, kur buvo įvykdytas nusikaltimas, paragino gyventojus „neiti į lauką po vieną“. Toks patarimas supykdė žmones: kai kurie tikino, kad tai vyrai yra tie, kurie turėtų likti namuose.
Įstatymų leidėjai JK socialiniuose tinkluose taip pat stojo į moterų pusę: tikino, kad jos negali būti kaltinamos dėl to, kad vyrai jas pagrobia ar nužudo.
„Vyrai, ne moterys, turi pakeisti savo elgesį“, – tviteryje rašė leiboristas Davidas Lammy.