„Tą įstatymo projektą teks atsiimti... ir mes turėsime judėti visuotinių rinkimų link“, – pareiškė premjeras įstatymų leidėjams per įtemptus debatus prieš svarbų balsavimą.
B.Johnsono antradienį laukia du itin svarbūs parlamento balsavimai dėl „Brexit“, galintys nulemti, ar išliks reali galimybė įgyvendinti jo planus užtikrinti šalies išstojimą iš Europos Sąjungos iki numatyto termino ateinančią savaitę.
JK žengia į neprognozuojamą finalą plėtojantis dramai, supriešinusiai netgi kai kurias šeimas ir kursčiusioje sumaištį politikoje nuo pat 2016 metų, kai britų rinkėjai pritarė pasiūlymui atsiskirti nuo Bendrijos.
Pats B. Johnsonas labai aukštai pakėlė kartelę, pažadėjęs, kad „Brexit“, anksčiau jau dukart atidėtas, „žūtbūt“ įvyks iki dabartinio galutinio termino – spalio 31-osios.
Dabar konservatorių lyderis tikisi, kad parlamentas suteiks pirminį palaikymą išstojimo įstatymui, numatančiam, kaip būtų įgyvendinta atnaujinta „Brexit“ sutartis, kurią jis praeitą savaitę suderino su Briuseliu.
Tuomet jis tikėsis, kad žemieji Bendruomenių Rūmai įsipareigos per tris dienas priimti visą įstatymą – 110 puslapių tekstą, kuriuo turi būti atnarplioti 46 metus trukę pinklūs ES ir JK ryšiai.
Nesėkmė kuriame nors iš dviejų antradienio balsavimų galėtų suduoti potencialiai triuškinamą smūgį B.Johnsonui ir tikriausiai vėl pratęsti procesą.
Kritikai premjerą kaltina bandant skubiai prastumti „Brexit“ įstatymą Bendruomenių Rūmuose ir Lordų Rūmuose, kad išvengtų kontroversiško teisės akto atidaus nagrinėjimo.
„Iš tiesų tai yra piktnaudžiavimas parlamentu ir gėdingas bandymas išvengti atskaitingumo, tikrinimo ir bet kokių rimtų diskusijų“, – sakė pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos lyderis apie premjero siekį per tris dienas priimti visą įstatymą ir paragino įstatymų leidėjus balsuoti „prieš“.