Komisaras Danielis Greenbergas (Danielis Grinbergas), atsakingas už elgesio kodekso ir registrų veikimo parlamentinę priežiūrą, įskaitant įtariamų pažeidimų tyrimą, sakė, kad R. Sunakas pažeidė vyriausybės ministrų elgesio kodeksą, tačiau pridūrė, kad klaida buvo netyčinė ir kad premjeras neturėtų būti baudžiamas už ją.
Balandį D. Greenbergas pradėjo tyrimą dėl to, kad R. Sunakas, apklausiamas įstatymų leidėjų komiteto, nepranešė, kad jo žmona Akshata Murty (Aškata Murti) turėjo vaikų priežiūros agentūros „Koru Kids“ akcijų.
„Koru Kids“ buvo viena iš atrinktų vaikų priežiūros įmonių gauti vyriausybės paramą.
D. Greenbergas teigė, kad A. Murthy turimos akcijos „buvo svarbus interesas, kuris turėjo būti deklaruotas“. Tačiau jis sakė, kad tai įvyko ne dėl ketinimo apgauti.
„Patvirtinu, kad šis klausimas jau baigtas“, – teigė jis.
R. Sunakas atsiprašė už padarytą klaidą.
Anksčiau nustatyta, kad JK konservatorių vyriausybės nariai yra padarę virtinę etikos pažeidimų.
Buvęs ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) iš posto pasitraukė 2022 metų viduryje, kai po virtinės skandalų, susijusių su jo sprendimais ir finansais, nuo jo nusigręžė jo paties kabinetas.
R. Sunakas pažadėjo atkurti tvarką ir sąžiningumą vyriausybėje po trejus metus trukusios sumaišties, kurią sukėlė B. Johnsonas ir trumpam jį pakeitusi Liz Truss (Liz Tras). Pastarajai teko trauktis dėl jos radikalios ekonominės politikos finansų rinkoms patyrus nuosmukį.
Tačiau R. Sunakas, buvęs investicijų bankininkas, yra sulaukęs klausimų dėl jo turto ir jo žmonos, indų milijardieriaus dukters, finansinių sandorių.
Praėjusiais metais paaiškėjo, kad mokesčiai nuo daugiamilijoninių pajamų iš A. Murthy priklausančios dalies šeimos verslo „Infosys“ per pastaruosius metus buvo mokami už Jungtinės Karalystės ribų.