JK ministras spaudos konferencijoje sakė, kad Didžioji Britanija, jos Vakarų sąjungininkės ir Saudo Arabija sutaria, kad serija atakų prieš karo laivus ir prekybinę laivybą pietinėje Raudonosios jūros dalyje „negali tęstis“, ir neatmetė galimybės smogti husių kariniams taikiniams sausumoje. „Stebėkite šią erdvę“, – pridūrė G.Shappsas.
G.Shappsas sakė, kad ankstesnis įspėjimas šį mėnesį, atrodo, sustabdė husių atakas iki praėjusios nakties, kai JAV ir Jungtinės Karalystės karo laivas numušė 18 dronų ir 3 raketas. Tačiau ministras pripažino, kad „tai, kas įvyko praėjusią naktį, vėl viską pakeitė“, ir sakė, kad žmonės turėtų iš to daryti išvadas.
Spėliojama, kad JAV ir jų sąjungininkės, kurios iki šiol tik reaguodavo į husių atakas, gali bandyti užkirsti kelią jūrų laivybos trikdžiams smūgiais sukilėlių grupuočių vadovybei bei bazėms, iš kurių paleidžiami bepiločiai orlaiviai ir raketos.
Anksčiau trečiadienį G.Shappsas įspėjo apie sunkias pasekmes po nakties dronų ir raketų atakos – vėl užsiminė apie galimus tolesnius karinius veiksmus. Taip bandoma užbaigti krizę, kuri paveikė laivybą jūrų keliu, kuriuo vyksta apie 15 proc. pasaulio prekybos.
Gynybos sekretorius taip pat tiesiogiai apkaltino Iraną padedant husių judėjimui: „Neabejoju, kad iraniečiai labai prisideda prie to, ką jie daro, įskaitant ISR [žvalgybos, stebėjimo ir žvalgybos] akis ir ausis“.
Anksčiau iš JAV nutekinta žvalgybos informacija leido manyti, kad Irano sukarintas stebėjimo laivas teikia husių judėjimui žvalgybinę informaciją apie laivybos judėjimą pietinėje Raudonosios jūros dalyje.