JK žada deportuoti užsienio nusikaltėlius pagal šiuolaikinės vergovės pataisą

Jungtinėje Karalystėje pirmadienį įsigalioja naujos priemonės, kuriomis siekiama paspartinti nusikaltėlių užsieniečių deportavimą, o vyriausybė pažadėjo imtis griežtesnių veiksmų prieš kai kuriuos asmenis, kurie kreipėsi dėl apsaugos pagal šalies įstatymus kaip tariamos „šiuolaikinės vergovės“ aukos.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas / „AFP“/„Scanpix“

Ji paminėjo vieno nuteisto prievartautojo atvejį, kuris apskundė Vidaus reikalų ministerijos sprendimą išsiųsti jį iš Britanijos, teigdamas, kad jis tapo nusikalstamų grupuočių, užsiimančių prekyba žmonėmis, auka.

Jis buvo paleistas už užstatą, kol bus išnagrinėtas apeliacinis skundas, įvykdė dar vieną išžaginimą ir tebėra Jungtinėje Karalystėje, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Visiškai nesąžininga, kad tikros šiuolaikinės vergovės aukos dėl šiurkštaus piktnaudžiavimo sistema gali ilgiau laukti, kol joms bus suteikta reikiama apsauga“, – pareiškime teigė vidaus reikalų ministrė Suella Braverman.

„Įsigaliojantys pakeitimai reiškia, kad jei padarėte nusikaltimą, turėsime teisę atsisakyti suteikti jums apsaugą ir išsiųsti jus iš mūsų šalies“, – sakė ji.

Pagal naująjį Pilietybės ir sienų įstatymą įsigaliojusios priemonės reiškia, kad Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai ateityje galės reikalauti šiuolaikinės vergovės įrodymų, o ne pasikliauti aukos žodžiais.

Tai gali būti labdaros organizacijos darbuotojo arba policijos pareigūno, padėjusio gelbėti auką, parodymai.

Tačiau teisių gynimo grupės kritikavo šiuos pakeitimus, nes jie mažina tikrųjų aukų apsaugą. Viena S.Braverman iniciatyva – skraidinti migrantus per Lamanšo sąsiaurį į Ruandą nuolatiniam perkėlimui – jau buvo užblokuota teismuose.

Britanijos nacionalinė kovos su nusikalstamumu agentūra lapkričio mėnesį pranešė, kad visų pirma albanų nusikalstamos grupuotės manipuliuoja Nacionaliniu nukreipimo mechanizmu (NRM), kuris reformuojamas pagal naująjį teisės aktą.

2009 metais įsteigtas siekiant padėti apsaugoti prekybos žmonėmis aukas, NRM naudojamas joms identifikuoti ir nukreipti į JK vyriausybines agentūras, kad jos gautų tinkamą pagalbą.

Agentūros ataskaitoje teigiama, kad albanų migrantai, pagauti dirbantys kanapių ūkiuose ar kitose nusikalstamose įmonėse, buvo mokomi teigti, kad jie yra šiuolaikinės vergovės aukos, ir kreiptis į NRM.

Gruodį JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas paskelbė apie naują susitarimą su Albanija, kuriuo siekiama sustabdyti migrantų, mažomis valtimis plaukiančių per Lamanšo sąsiaurį iš žemyninės Europos dalies, srautą iš šios šalies.

Susitarimas buvo pasiektas tik po to, kai Tiranos vyriausybė pareikalavo atsiprašyti už prieš migrantus nukreiptą „kampaniją“ Jungtinės Karalystės žiniasklaidoje, S.Braverman išsakius aštrią retoriką.

Tačiau ministrė laikosi griežtos pozicijos, o tai džiugina konservatorių dešiniųjų pažiūrų šalininkus, norinčius parodyti, kad Britanija gali kontroliuoti savo sienas po „Brexito“, ir šis suvaržymas yra vienas iš penkių prioritetų, kuriuos R. Sunakas pažadėjo šiems metams.

„Turime sustabdyti žmones, kurie naudojasi mūsų imigracijos ir prieglobsčio įstatymais“, – pirmadienio pareiškime sakė S.Braverman.

„Aš asmeniškai esu pasiryžusi susidoroti su tais, kurie piktnaudžiauja Britanijos visuomenės dosnumu ir apgaudinėja mūsų šalį“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai