Siekiant užtikrinti, kad balsavimo vietose rinkėjai laikytųsi saugaus atstumo ir dėvėtų apsaugines kaukes, ten buvo dislokuota daugiau nei 50 tūkst. saugumo pajėgų narių.
Valdžia nusprendė, kad kas ketverius metus rengiami rinkimai šiemet turi vykti kaip suplanuota, tačiau asmenims, kuriems tyrimais patvirtinta koronavirusinė infekcija, gresia iki metų laisvės atėmimo bausmė, jeigu jie nepaisys reikalavimų likti namuose.
Rinkimų dienos išvakarėse karalystėje per parą buvo registruota maždaug 115 tūkst. naujų COVID-19 atvejų ir 1 295 mirtys.
Jordanijos parlamento galios yra ribotos, tuo metu karalius turi plačius įgaliojimas valdyti leisdamas įsakus.
Tačiau parlamentas gali būti gera platforma opozicijai, kai ji neboikotuoja rinkimų.
Dėl vietų parlamente šiemet varžosi ir didžiausia opozicinė grupė Islamo veiksmų frontas (IAF) – Musulmonų brolijos politinis sparnas Jordanijoje, kurio patronuojančioji organizacija anksčiau šiais metais buvo uždrausta.
2016 metais AFP laimėjo 16 mandatų 130 vietų parlamente, o 2010 ir 2013 metais rinkimus boikotavo.
Kairuoliškos ir arabų nacionalistų grupuotės taip pat kelia savo kandidatus rinkimuose, kur dalyvauja didelis skaičius nepriklausomų kandidatų. Dauguma šių kandidatų atstovauja įtakingoms monarchijai lojalioms gentims.
Mažai gamtinių išteklių turinčios ir nuo užsienio pagalbos priklausomos Jordanijos valstybės skola viršija 100 proc. BVP.
Per pirmąjį šių metų ketvirtį, dar neįsibėgėjus pandemijai, nedarbas šalyje siekė 23 procentus.
„Šie rinkimai yra kitokie – dėl pandemijos žmonės yra dar labiau išsekę“, – sakė Al Kudso politikos studijų centro atstovas Oraibas Rintawi.
Balsavimo teisę turi maždaug 4,5 mln. Jordanijos piliečių. Rinkimų apylinkės užsidaro 19 val. vietos (ir Lietuvos) laiku. Rinkimų rezultatų laukiama artimiausiomis dienomis.