Šanų valstijos šiaurėje, netoli Kinijos sienos, jau dvi savaites vyksta įnirtingos kovos. Analitikų teigimu, tai didžiausias karinis iššūkis chuntai nuo pat jos atėjimo į valdžią 2021 metais.
Mianmaro nacionalinio demokratinio aljanso armija (MNDAA), Taangų valstybės išvadavimo armija (TNLA) ir Arakano armija (AA) pranešė apie dešimčių kariuomenės postų užėmimą ir gyvybiškai svarbių prekybos kelių į Kiniją blokavimą.
„Lapkričio 9 dieną beveik 50 000 žmonių šiaurinėje Šanų [valstijos] dalyje buvo priversti palikti savo namus“, – teigiama Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos agentūros (UNOCHA) atnaujintame pranešime.
UNOCHA pridūrė, kad humanitarinių grupių pastangas pristatyti pagalbą stabdo transporto ir grynųjų pinigų apribojimai.
Nuo lapkričio pradžios kaimyniniame Sagaingo regione ir Kačinų valstijoje dėl kariuomenės ir jos priešininkų susirėmimų buvo perkelta dar 40 tūkst. žmonių, nurodė UNOCHA.
Kariuomenė nepateikė daug informacijos apie netikėtą puolimą. Anksčiau šią savaitę chuntos paskirtas prezidentas perspėjo, kad šalis gali būti padalyta į skirtingas dalis, jei kariuomenei nepavyks suvaldyti vykstančių kovų.
Dėl to, kad vietovė yra atoki, taip pat dėl prastos komunikacijos sunku patikrinti žuvusiųjų skaičių.
Pekinas, kuris yra pagrindinis chuntos sąjungininkas ir ginklų tiekėjas, antradienį patvirtino, kad per susirėmimus Mianmare nukentėjo Kinijos piliečių.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas nenurodė, ar tie kinai žuvo, ar buvo sužeisti. Taip pat nenurodyta tiksli incidento vieta.