Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

JT ekspertai: vergovės palikimas JAV juodaodžius veikia kasdien

Pasibaigus vizitui Jungtinėse Valstijose Jungtinių Tautų ekspertai rasizmo srityje penktadienį pabrėžė juodaodžių bendruomenės išsekimą ir pabrėžė, kad vergovės palikimą valdžia turi spręsti visais lygmenimis.
„Black Lives Matter“ judėjimas
„Black Lives Matter“ judėjimas / „Scanpix“/AP nuotr.

JT nepriklausomų ekspertų grupė buvo sudaryta po to, kai 2020 metais nuo baltaodžio Minesotos policijos pareigūno rankos žuvo juodaodis George'as Floydas.

Per 12 dienų Vašingtone, Atlantoje, Los Andžele, Čikagoje, Mineapolyje ir Niujorke jie susitiko su aukomis, pilietinės visuomenės atstovais, teismų atstovais, policijos profsąjungomis, federaliniais ir vietos pareigūnais.

„JAV rasinė nelygybė egzistuoja nuo pat šios šalies sukūrimo. Ir greitų sprendimų nebus“, – spaudos konferencijoje sakė viena iš komandos narių Tracie Keesee.

T.Keesee teigė, kad sąlygos reikalauja „visapusiškos reformos ir stipraus vadovavimo visais lygmenimis“, kad būtų galima išspręsti „giliai įsišaknijusį palikimą“ afrikiečių kilmės žmonių kasdieniame gyvenime.

„Iki šiol rasinė diskriminacija pasireiškia susiduriant su teisėsaugos institucijomis, pradedant pirmuoju kontaktu, sulaikymu, įkalinimu, bausmės skyrimu ir baigiant teisių atėmimu“, – sakė ji.

JT komandos interviu metu išryškėjo, kad „kasdieniniame gyvenime jaučiamas išsekimas būnant juodaodžiu“.

Juodaodžiai pareigūnai taip pat kalbėjo apie „stresą būnant juodaodžiu Amerikoje“.

Grupė oficialiai vadinasi Tarptautiniu nepriklausomų ekspertų mechanizmu rasiniam teisingumui ir lygybei teisėsaugos srityje skatinti.

Nors JT komanda parengs išsamesnę ataskaitą, pirminiame pareiškime ekspertai pasveikino „įvairias daug žadančias iniciatyvas, įskaitant valstybinio lygmens, kurias valdžia parengė kovai su rasine diskriminacija“.

Pareiškime pažymima, kad „būtina skubiai ir moraliai atsakingai reaguoti į sukrečiantį aukų skausmą ir jų skambius raginimus dėl atsakomybės prisiėmimo bei paramos“.

Šį mechanizmą 2021 metais, praėjus metams po G.Floydo nužudymo, sukūrė JT Žmogaus teisių taryba, siekdama ištirti kaltinimus dėl rasiškai motyvuoto policijos smurto visame pasaulyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Reklama
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Reklama
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius