A. Pope taip pat pabrėžė, kad Sirijos moterys turi būti įgalintos visapusiškai dalyvauti kuriant naują visuomenę ir atkuriant stabilumą šalyje.
B. al Assadas pabėgo į Rusiją po to, kai islamistų judėjimas „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) pradėjo žaibišką puolimą ir anksčiau šį mėnesį užėmė Sirijos sostinę.
Tačiau kol kas Vakarai neskuba atšaukti sankcijų nei Sirijai, nei HTS nariams ir stebi pereinamąjį procesą.
HTS yra kilusi iš „al Qaeda“ atšakos Sirijoje ir daugelis Vakarų vyriausybių laiko ją teroristine organizacija, bet grupuotė stengiasi švelninti savo retoriką.
„Kad situacija būtų atkurta, reikės iš naujo įvertinti šias sankcijas“, – sakė ji spaudos konferencijoje Ženevoje, kalbėdama apie „JT sankcijas, JAV sankcijas, kitas sankcijas“.
„Galima pastebėti, kad sankcijos turėjo gana didelį poveikį, ypač pažeidžiamoms gyventojų grupėms“, – pridūrė A. Pope.
IOM vadovės teigimu, kai kurie žmonės neturi galimybės gauti kredito ir yra labai priklausomi nuo grynųjų pinigų, o jų atlyginimai – itin maži.
B. al Assado nuvertimas nutraukė dešimtmečius trukusius žiaurumus prieš sirus, tačiau sukėlė daug rūpesčių dėl mažumų, moterų teisių ir pusiau autonominio kurdų regiono ateities.
Ketvirtadienį šimtai demonstrantų protestavo reikalaudami demokratijos ir moterų teisių. Tai buvo pirmas toks protestas po prezidento nuvertimo.
„Mes primygtinai raginame laikinąją vyriausybę ir toliau suteikti moterims daugiau teisių ir galimybių, nes jos bus labai svarbios atstatant šalį“, – sakė A. Pope.