Tarpininkaujant JT įsteigtą konstitucijos peržiūros komitetą sudaro 150 delegatų, po lygiai atstovaujančių prezidento Basharo al Assado vyriausybei, opozicijai ir pilietinei visuomenei.
Mažesnei 45 derybininkų grupei buvo pavesta parengti naujo dokumento tekstą.
„Nematau priežasties šaukti dar vieną mažesniojo organo sesiją“, – per vaizdo konferenciją su JT Saugumo Taryba sakė pasiuntinys Geiras Pedersenas.
„Prasmingas platesnis politinis procesas bus toks, kurio metu bus atlikta apčiuopiamų veiksmų, tokių kaip pažanga išlaisvinant sulaikytuosius, pagrobtuosius ir išsiaiškinant dingusiųjų likimus“, - pridūrė jis.
Diplomatas išreiškė „didelį nusivylimą“ dėl pažangos stokos ir pridūrė, kad „konstitucinis komitetas yra ir liks trapus“.
Lapkritį G.Pedersenas teigė, kad dvi savaites ankstesnis trukęs derybų ratas „praėjo daug geriau“ nei tikėtasi.
Konstitucijos peržiūra dažnai giriama kaip žingsnis Sirijos konflikto, nuo 2011 metų pareikalavusio per 370 žmonių gyvybių, užbaigimo link.
Tai yra vienas pagrindinių etapų, numatomų Jungtinių Tautų planu, išdėstytu 2015 metų gruodį priimtoje 2254-ojoje JT Saugumo Tarybos rezoliucijoje, kuria taip pat raginama sušaukti JT stebimus rinkimus.
Kai kurie diplomatai teigia, kad B.al Assado režimas ketina vilkinti konstitucijos peržiūros procesą iki 2020 metų Sirijos parlamento rinkimų ir 2021 metų prezidento rinkimų.