JT prašo skirti beveik 400 mln. dolerių nukentėjusiesiems nuo Žemės drebėjimo Sirijoje

Jungtinės Tautos antradienį paskelbė raginimą skirti 397 mln. dolerių (apie 369 mln. eurų) žemės drebėjimo aukoms Sirijoje, kur dėl nelaimės žuvo tūkstančiai žmonių, o dar milijonams labai reikia pagalbos.
Po žemės drebėjimo Sirijoje
Po žemės drebėjimo Sirijoje / „AP“/„Scanpix“

Generalinis sekretorius Antonio Gutteresas Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke paskelbęs apie šį prašymą, sakė, kad šios lėšos suteiks „gyvybiškai svarbią pagalbą“ beveik penkiems milijonams sirų ir bus skirtos trims mėnesiams.

Jis pridūrė, kad pasaulinė organizacija baigia rengti panašų prašymą dėl Turkijos.

„Praėjus savaitei po pražūtingų žemės drebėjimų, milijonai žmonių visame regione kovoja dėl išgyvenimo, yra benamiai ir gyvena šaltyje. Darome viską, ką galime, kad tai pakeistume. Tačiau reikia daug daugiau“, – prašė A.Guterresas.

Jis paragino valstybes nares „nedelsiant visiškai finansuoti šias pastangas ir padėti milijonams vaikų, moterų ir vyrų, kurių gyvenimus sugriovė ši šimtmečio katastrofa“.

A.Guterresas taip pat paragino leisti humanitarinės pagalbos darbuotojams laisvai dirbti Sirijoje, kurią jau 12 metų krečia pilietinis karas.

Sirijos šiaurės vakaruose veikiantys aktyvistai ir skubios pagalbos komandos apgailestavo, kad JT vangiai reaguoja į žemės drebėjimą sukilėlių kontroliuojamose teritorijose, priešingai nei vyriausybės kontroliuojamose teritorijose, kur į oro uostus nuolat gabenamos humanitarinės pagalbos siuntos.

Prieš įvykstant žemės drebėjimui beveik visa svarbiausia humanitarinė pagalba daugiau kaip 4 mln. žmonių, gyvenančių sukilėlių kontroliuojamose teritorijose Sirijos šiaurės vakaruose, buvo pristatoma tik per vieną perėjimo punktą.

A.Guterresas pirmadienį paskelbė, kad Sirijos prezidentas Basharas al Assadas sutiko atidaryti dar du sienos perėjimo punktus iš Turkijos į šiaurės vakarų Siriją, kad būtų galima įvežti pagalbą.

„Žmonių kančios dėl šios didžiulės stichinės nelaimės neturėtų būti dar labiau apsunkintos žmogaus sukurtomis kliūtimis – prieigos, finansavimo, tiekimo“, – sakė JT vadovas.

„Pagalba turi patekti iš visų pusių, į visas puses, visais keliais – be jokių apribojimų“, – pridūrė jis.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas antradienį kalbėjosi su A.Guterresu apie pagalbos perspektyvas ir paragino daryti tarptautinį spaudimą dėl sienos perėjimo punktų atidarymo, pranešė Valstybės departamentas.

„Sekretorius A.Blinkenas pabrėžė, kad B.al Assado režimas turi įvykdyti vasario 13 dieną JT pateiktą įsipareigojimą atverti Bab al Salamo ir Rajaus sienos perėjimo punktus humanitariniais tikslais, gavęs Saugumo Tarybos leidimą, jeigu prireiktų“, – sakoma Valstybės departamento atstovo spaudai Nedo Price'o pareiškime.

Jungtinės Tautos jau skyrė 50 mln. dolerių (apie 46 mln. eurų) iš savo centrinio reagavimo į ekstremalias situacijas fondo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai