Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros (UNHCR) pranešime teigiama, kad apie 70 iš jų yra vaikai, o 88 – moterys.
„Baiminamasi, kad keliolika žmonių yra kritinės būklės, o vienas, kaip pranešama, jau mirė“, – sakoma pranešime.
„Daugeliui pakrantės valstybių stebint šią situaciją, dar daugiau žmonių gali žūti, jei jie nebus laiku išgelbėti ir išlaipinti į artimiausią saugią vietą“, – priduriama jame.
UNHCR atstovas Babaras Balochas (Babaras Baločas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad laive esantys žmonės yra rohinjų pabėgėliai, ir teigė, kad agentūra kreipėsi į visas regiono pakrančių valdžios institucijas prašydama skubiai juos išgelbėti.
„Tai tikrai beviltiška padėtis“, – sakė jis.
Tūkstančiai daugiausia Mianmare persekiojamų musulmonų rohinjų kasmet rizikingai keliauja jūra iš Mianmaro ir pabėgėlių stovyklų Bangladeše, bandydami pasiekti Malaiziją arba Indoneziją.
UNHCR duomenimis, 2022 metais daugiau kaip 2 000 rohinjų bandė šiuo rizikingu maršrutu patekti į Pietryčių Azijos šalis.
Nuo praėjusių metų šiame regione žuvo arba dingo be žinios daugiau kaip 570 žmonių, įskaitant rohinjų pabėgėlius.
Kalbėdama apie šiuo metu dreifuojančius žmones, agentūra pabrėžė, kad „laiku dedant pastangas gelbėti gyvybes galima išvengti dar didesnės tragedijos“.
„Ši situacija dar kartą pabrėžia, kaip svarbu, kad visos regiono valstybės panaudotų visus savo paieškos ir gelbėjimo pajėgumus, kad būtų išvengta tokio masto žmonių nelaimių“, – pridūrė ji.