51 metų žurnalistė ir aktyvistė N. Mohammadi didžiąją dalį pastarųjų dviejų dešimtmečių praleido kalėjime už kampaniją prieš privalomą hidžabo dėvėjimą moterims ir mirties bausmę.
„Irano moterys įkvėpė pasaulį“, – sakė JT žmogaus teisių biuras naujienų agentūrai AFP.
„Jų drąsa ir ryžtas susidūrus su represijomis, bauginimais, smurtu ir sulaikymu yra nepaprasta. Jos buvo persekiojamos dėl to, ką dėvi ir ko nedėvi, ir susiduria su vis griežtėjančiomis teisinėmis, socialinėmis ir ekonominėmis priemonėmis prieš jas“, – priduriama pranešime.
„Narges Mohammadi atvejis yra didžiulės rizikos, kurią moterys prisiima gindamos visų iraniečių teises, pavyzdys. Raginame paleisti ją ir visus Irane įkalintus žmogaus teisių gynėjus“, – pabrėžė agentūra.
Žmogaus teisių biuro atstovė spaudai Elizabeth Throssell (Elizabet Trosel) per spaudos konferenciją Ženevoje pridūrė, kad Nobelio premija N. Mohammadi „iš tikrųjų pabrėžia Irano moterų drąsą ir ryžtą bei tai, kad jos įkvepia pasaulį“.
JT atstovė spaudai Alessandra Vellucci (Alesandra Veluči) sakė, kad pagarba moterų teisėms visada buvo labai svarbus Jungtinių Tautų klausimas.
„Mes pasisakome už moterų teises visame pasaulyje, taip pat ir Irane“, – sakė ji.
JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) „labai aiškiai gynė moterų ir mergaičių žmogaus teises Irane“, pridūrė ji.