Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JT reikalauja imtis veiksmų, kad ES ir Baltarusijos pasienyje būtų išvengta mirčių

Jungtinės Tautos penktadienį pareikalavo imtis skubių veiksmų gelbstint gyvybes ir išvengiant žmonių kančių Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje po kelių prieglobsčio prašytojų mirties.
Koncertinos statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje
Koncertinos statybos Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pasak JT pabėgėlių reikalų agentūros UNHCR, šią savaitę mirus dar vienam asmeniui, iš viso Baltarusijos ir jos kaimynių ES valstybių Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos pasienyje buvo registruotos aštuonios mirtys.

Kelios prieglobsčio prašytojų ir migrantų grupės yra ištisas savaites įstrigusios pasienyje, kur gyvena vis atšiauresnėmis sąlygomis artėjant žiemai, nurodė agentūra.

„Nepriimtina, kad žmonės mirė ir kitų [žmonių] gyvybės pavojingai kybo ant plauko“, – sakė UNHCR Europos skyriaus vadovas Pascale'is Moreau.

„Jie tapo politinės aklavietės, kurią dabar reikia išspręsti, įkaitais“, – nurodė jis.

Tūkstančiai migrantų – daugiausia iš Artimųjų Rytų – pastaraisiais mėnesiais kirto arba bandė kirsti sieną iš Baltarusijos į rytines ES valstybes.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai „hibridine ataka“ keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Lenkija, planuojanti statyti sieną su Baltarusija, pasienyje dislokavo 6 tūkst. karių ir įvedė nepaprastąją padėtį, dėl kurios pasienio rajone draudžiama būti ten negyvenantiems žmonėms, įskaitant žurnalistus ir humanitarinės pagalbos darbuotojus.

„Kai neginamos esminės žmogaus teisės, pavojus gresia gyvybėms“, – pareiškė P.Moreau.

Pasak agentūros, pasienyje yra įstrigę 32 afganistaniečiai, nuo rugpjūčio vidurio esantys nežinioje ir negalintys paprašyti prieglobsčio arba pagalbos nė vienoje šalyje.

„[Migrantų] atstūmimas, dėl kurio jie negali patekti į teritoriją ir paprašyti prieglobsčio, pažeidžia žmogaus teises ir tarptautinę teisę“, – nurodė jis.

Vokietija trečiadienį pareiškė, kad neplanuoja uždaryti savo sienos su Lenkija, nepaisant išaugusio per Baltarusiją atvykstančių prieglobsčio prašytojų skaičiaus.

Vokiečių vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis pakartojo ES kaltinimus, kad Baltarusijos valdžia skraidina migrantus iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių į Minską, o tada siunčia juos pėsčiomis per sieną į Bendrijos teritoriją.

Išaugus neteisėtų migrantų srautui per ES rytinę sieną su Baltarusija, bloko narės, nepratusios prie tokio atvykėlių skaičiaus, patiria didžiulį spaudimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?