Ji priimta po lapkritį paskelbtos nepriklausomo vertinimo ataskaitos, kurioje raginama aktyviau įsitraukti į bendravimą su Afganistanu, 2021-ųjų rugpjūį į valdžią ten grįžus Talibanui.
Rezoliucijoje JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) raginamas paskirti specialųjį pasiuntinį, kuris skatintų nepriklausomos ataskaitos rekomendacijų, visų pirma susijusių su lyčių lygybe ir žmogaus teisėmis, įgyvendinimą.
Rezoliucija buvo priimta už ją balsavus 13 Saugumo Tarybos narių, o Rusijai ir Kinijai susilaikius.
„JAE ir Japonija tvirtai tiki, kad nepriklausomas vertinimas yra geriausias pagrindas tolesnėms diskusijoms“, – prieš balsavimą sakė Japonijos ambasadorius prie JT Yamazaki Kazuyuki (Jamadzakis Kadzujukis).
„Rezoliucijoje pabrėžiama, kad reikia didinti tarptautinį įsitraukimą nuosekliau, koordinuočiau ir struktūriškiau, kaip teigiama nepriklausomame vertinime“, – pridūrė jis.
Talibano vyriausybės oficialiai nepripažįsta jokia šalis ar pasaulio organizacija, o Jungtinės Tautos administraciją vadina „Talibano de facto valdžia“.
Talibai iš pradžių žadėjo švelnesnį griežto šariato, kuris buvo būdingas jų pirmajam valdymo laikotarpiui 1996–2001 metais, variantą, tačiau palaipsniui vėl buvo įvesti apribojimai, ypač moterims.
Mergaitėms uždrausta lankyti mokyklą po šeštos klasės, moterims užvertos durys į universitetus, o tai sukėlė visuotinį pasipiktinimą ir protestus kai kuriuose Afganistano miestuose.
Pernai lapkritį moterims buvo uždrausta lankytis parkuose, atrakcionuose, sporto salėse ir viešosiose pirtyse.
„Jungtinės Valstijos tvirtai remia šios rezoliucijos raginimą paskirti JT specialųjį pasiuntinį Afganistane. Specialusis pasiuntinys turės geras galimybes koordinuoti tarptautinį įsitraukimą Afganistano klausimu, be kita ko, su atitinkamais Afganistano politiniais veikėjais ir suinteresuotaisiais subjektais“, – sakė Jungtinių Valstijų atstovas po rezoliucijos priėmimo.