Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 10 25 /16:35

JT: šiuo metu pasaulyje perkeltųjų asmenų skaičius siekia 114 mln. žmonių

Pasaulyje priverstinai iš savo namų iškeldintų žmonių skaičius tapo rekordinis – viršijo 114 milijonų, trečiadienį pranešė Jungtinės Tautos.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

„Dėl karo, persekiojimo, smurto ir žmogaus teisių pažeidimų visame pasaulyje perkeltųjų asmenų skaičius rugsėjo pabaigoje tikriausiai viršijo 114 milijonų“, – teigiama JT pabėgėlių agentūros UNHCR pareiškime.

Agentūros teigimu, 2023 metų pirmąjį pusmetį tam daugiausia įtakos turėjo konfliktai Ukrainoje, Sudane, Mianmare ir Kongo Demokratinėje Respublikoje, užsitęsusi humanitarinė krizė Afganistane ir sausros, potvynių bei nesaugumo derinys Somalyje.

„Dabar pasaulis pagrįstai sutelkia dėmesį į humanitarinę katastrofą Gazos Ruože. Tačiau visame pasaulyje per daug konfliktų plinta arba eskaluojasi, griaudami nekaltų žmonių gyvenimus ir išstumdami juos iš namų“, – sakė JT vyriausiasis pabėgėlių reikalų komisaras Filippo Grandi (Filipas Grandis).

„Tarptautinės bendruomenės nesugebėjimas išspręsti konfliktų ar užkirsti kelią naujiems skatina gyventojų persikėlimą ir kančias. Privalome pažvelgti giliau, dirbti kartu, kad užbaigtume konfliktus ir leistume pabėgėliams bei kitiems perkeltiems asmenims grįžti namo arba pradėti gyvenimą iš naujo“, – sakoma jo pareiškime.

Savo metų vidurio tendencijų ataskaitoje, kurioje analizuojamas priverstinis perkėlimas per pirmuosius šešis 2023-ųjų mėnesius, UNHCR nurodė, kad iki birželio pabaigos priverstinai iš savo namų iškeldintų žmonių skaičius pasaulyje pasiekė 110 mln. ribą.

Palyginti su 2022-ųjų pabaiga, šis skaičius padidėjo 1,6 milijono.

UNHCR atstovas spaudai patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad naujausias rodiklis – rekordinis skaičius nuo 1975-ųjų, kai agentūra pradėjo rinkti duomenis.

JT humanitarinės pagalbos agentūros OCHA duomenimis, nuo spalio 7 dienos, kai Izraelis, atsakydamas į precedento neturintį palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolį, pradėjo bombarduoti Gazos Ruožą, anklavo viduje perkeltųjų asmenų skaičius pasiekė apie 1,4 milijono.

Daugiau nei pusė visų bėgti priverstų žmonių niekada nekerta tarptautinės sienos, teigė UNHCR.

Agentūros ataskaitoje teigiama, kad pasaulyje beveik trečdalis visų priverstinai perkeltųjų asmenų yra kilę tik iš trijų šalių: Afganistano, Sirijos ir Ukrainos.

„Stebėdami įvykius Gazos Ruože, Sudane ir kitur, galime manyti, kad taikos ir sprendimų pabėgėliams ir kitiems perkeltiesiems gyventojams perspektyva yra tolima, – sakė F. Grandi. – Tačiau negalime pasiduoti. Kartu su savo partneriais ir toliau sieksime sprendimų pabėgėliams ir juos rasime.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais