Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

JT vadavietė: Šiaurės Korėja atsakė į JT kreipimąsi dėl laikomo JAV kario

Šiaurės Korėja atsakė į Jungtinių Tautų vadavietės pastangas kalbėtis apie amerikiečių eilinį Travisą Kingą, kuris praėjusį mėnesį kirto stipriai militarizuotą Korėjų sieną ir, kaip manoma, yra Pchenjano sulaikytas, ketvirtadienį pranešė JT vadavietė.
Amerikiečių eilinis Travisas Kingas
Amerikiečių eilinis Travisas Kingas / „AP“/„Scanpix“

JAV vadovaujamos tarptautinės pajėgos, prižiūrinčios Korėjos karo paliaubas, pareiškime nurodė, kad Pchenjano kariuomenė „atsakė Jungtinių Tautų vadavietei dėl eilinio Kingo“.

„Kad netrukdytume savo pastangoms jį parsigabenti namo, apie tai smulkiau dabar nekalbėsime“, – priduriama pranešime.

Pranešimas pasirodė praėjus daugiau nei savaitei po to, kai JT vadavietė pareiškė, kad pradėjo pokalbį su Šiaurė Korėja dėl šio kario.

Praeitą mėnesį T.Kingas buvo palydėtas į Seulo oro uostą ir turėjo išskristi į Teksasą po muštynių bare, konflikto su policija ir laiko, praleisto Pietų Korėjos kalėjime.

Tačiau užuot įlipęs į lėktuvą, T.Kingas paspruko, prisijungė prie turistinės ekskursijos po demilitarizuotąją zoną (DMZ) ir pabėgo per sieną. Manoma, kad dabar jis yra sulaikytas Šiaurės Korėjoje.

Pietų Korėja techniškai tebekariauja su kaimynine Šiaurės Korėja, nes 1950–1953 metų Korėjos karas baigėsi tik paliaubomis, o ne formalia taikos sutartimi.

Didžioji abiejų Korėjų sienos dalis yra stipriai militarizuota. Tačiau Panmundžome, dar vadinamame jungtine saugumo zona, sieną žymi tik žema betoninė pertvara ir ją palyginti lengva kirsti, nepaisant abiejose pusėse esančių kareivių.

Pchenjanas jau seniai sulaiko amerikiečius ir naudoja juos kaip derybinį svertą dvišaliuose santykiuose.

Naujausias incidentas įvyko tuo metu, kai abiejų Korėjų santykiai, įstrigus diplomatijai, pasiekė vieną iš žemiausių taškų, o Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas ragina aktyviau plėtoti ginkluotę, įskaitant taktines branduolines bombas.

Tačiau ketvirtadienio įvykiai „rodo Šiaurės Korėjos norą derėtis“, naujienų agentūrai AFP sakė Oslo universiteto Korėjos studijų profesorius Vladimiras Tichonovas.

„Jie iš esmės nori tam tikros pažangos normalizuojant santykius su JAV, kad kompensuotų neproporcingai didelę priklausomybę nuo Kinijos ekonomikos“, – tęsė jis.

„Taigi geros valios gestas gali įvykti, nors kol kas tai dar toli gražu neaišku“, – pridūrė jis.

Pekinas yra svarbiausias Šiaurės Korėjos sąjungininkas ir ekonominis rėmėjas.

Vašingtonas Šiaurės Korėjai dėl jos branduolinio ginklo programos toliau taiko griežtas sankcijas.

Praėjusią savaitę Pchenjanas surengė iškilmingą karinį paradą, kurio metu buvo demonstruojami nauji dronai ir branduolinį užtaisą galinčios nešti tarpžemyninės balistinės raketos.

Šiaurės Korėjos parade apsilankė aukščiausio rango rusų ir kinų pareigūnų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos